Łoś spacerował po S8. Z pomocą ruszyli policjanci

erawaPowiat
fot. KPP Rawa Mazowiecka
komentarzy

Rawscy policjanci ostrzegają przed zwierzętami na drogach. Pamiętajmy, że w każdej chwili na drodze może pojawić się jakaś przeszkoda. Mundurowi apelują do kierowców o ostrożność szczególnie w okolicach lasów, gdzie na drogę często wychodzą dzikie zwierzęta.

W ubiegły piątek (17.07) rawscy policjanci zostali skierowani na trasę S-8, gdzie według zgłoszenia miał znajdować się łoś. Zwierzę, pomimo płotów i barier odgradzających trasę, dostało się na jezdnię w kierunku Wrocławia.

Policjanci otworzyli bramę i używając radiowozu pomogli „spacerowiczowi”. Zwierzę całe i zdrowe wróciło do lasu. W tym zdarzeniu na szczęście nikt nie ucierpiał. To kolejny przykład na to, że powinniśmy zachować ostrożność i czujność, ponieważ na drodze może spotkać nas coś nieoczekiwanego. Tym razem historia miała szczęśliwy finał zarówno dla osób podróżujących trasą S-8 jak i łosia.

Funkcjonariusze apelują o ostrożność na drogach.
– Kiedy zbliżamy się do terenów leśnych lub nieogrodzonych pól, pamiętajmy, że przez jezdnię mogą przebiegać dziko żyjące zwierzęta. Gwałtowna próba ominięcia dzika, sarny czy nawet mniejszego zwierzęcia niesie zawsze ze sobą duże ryzyko utraty panowania nad pojazdem. Szczególnie uważajmy tuż przed zmrokiem lub bezpośrednio po wschodzie słońca. Wówczas migracja zwierząt jest najbardziej nasilona. Pamiętajmy, że las jest ich domem, w którym nasz pojazd jest intruzem. Niektóre zwierzęta, zwłaszcza te większe, zamiast uciekać, stają nieruchomo a czasem nawet próbują zaatakować samochód. Dlatego w sytuacji kolizyjnej najlepiej zatrzymać pojazd w bezpiecznej odległości i pozwolić zwierzęciu zejść z jezdni. Atak dzika, jelenia lub łosia może poważnie uszkodzić nasz pojazd i uniemożliwić dalszą podróż – mówi sierż. sztab. Małgorzata Lewandowska z KPP w Rawie Mazowieckiej. 
Materiał video: KPP Rawa Mazowiecka

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz