Ludowa kultura zawładnie MDKiem. Wszystkich jej miłośników zapraszamy do Rawy Mazowieckiej.

erawaKultura
komentarzy

Kolejna odsłona imprezy „Raz na ludowo” już w najbliższą niedzielę (19.08). Tym razem impreza odbędzie się w budynku Miejskiego Domu Kultury. 

„Raz na ludowo” zazwyczaj było imprezą plenerową. Zazwyczaj, bo niestety ostatnimi czasy jej organizację utrudniał padający deszcz. Dlatego też w tym roku impreza od razu ląduje w budynku MDKu, gdzie w ten o to sposób kontynuowane będzie rawskie „Lato z kulturą”. 

Wydarzenie skierowane głównie do miłośników tego nurtu muzycznego wystartuje o godzinie 16:00. Tego popołudnia oprócz zespołów i kapel z naszego regionu, na rawskiej scenie wystąpi Reprezentacyjny Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Opoczyńskiej TRAMBLANKA, który na co dzień działa przy ichniejszym Miejskim Domu Kultury. W jego repertuarze znajdują się nie tylko folklor opoczyński, ale także łowicki, a nawet krakowski.

Koncerty to jednak nie wszystko. W programie przewidziane są warsztaty wikliniarskie, garncarskie, wycinankarskie oraz konkursy na: najciekawszą piosenkę o wianku i najładniejszą rózgę rawską. Nie zabraknie też zawodów tanecznych.

Więcej o wydarzeniu, które serwis eRawa.pl objął patronatem medialnym, znajdziecie na załączonym plakacie.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz