Ludowe wesele w rawskim MDKu. Tak minęła niedziela w Rawie Mazowieckiej…

erawaKultura
komentarzy

Rawa Mazowiecka przyłączyła się do wojewódzkich obchodów roku Władysława Stanisława Reymonta. Coroczna impreza „Raz na ludowo” tym razem nawiązywała do „Wesela”. 

Choć impreza, z uwagi na deszczową aurę, przeniesiona została z nad Zalewu Tatar do Miejskiego Domu Kultury, mieszkańcy w miłej atmosferze spędzili to niedzielne popołudnie (20.09). Nic w tym dziwnego, wszak cały program wydarzenia zatytułowany „Weselna Reymontówka” taki właśnie miał być. 

Na scenicznych deskach w konkursie na weselne przyśpiewki udział wzięły wszystkie zespoły ludowe z regionu, chętni znaleźli się również do tańca. Tego dnia w Rawie Mazowieckiej nie mogło też zabraknąć Amatorskiego Zespołu Regionalnego im. Wł. St. Reymonta z Lipiec Reymontowskich, który wystąpił ze specjalnym programem pt. „Wesele Boryny”.

Jednak „Raz na ludowo” to nie tylko program przygotowany dla dorosłej części publiczności. Młodsi uczestnicy również mogli znaleźć coś dla siebie. W holu, ale i tuż przed budynkiem MDKu można było spróbować swoich sił w garncarstwie, wikliniarstwie, szydełkowaniu, czy też wykonać własnoręcznie piękne kwiaty. 

Więcej zdjęć z niedzielnej imprezy do zobaczenia tutaj. 

 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz