Maksymalnie 1,5 tony węgla na jedno gospodarstwo domowe. Rawski ratusz przyjmuje wnioski

erawaMiasto
komentarzy

W Rawie Mazowieckiej ruszył proces związany z preferencyjnym zakupem węgla dla gospodarstw domowych z terenu miasta. O zakup może ubiegać się osoba, która spełnia warunki uprawniające do dodatku węglowego.

W nawiązaniu do ustawy o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych, Burmistrz Miasta Rawa Mazowiecka Piotr Irla poinformował, że Miasto Rawa Mazowiecka przystąpiło do zakupu paliwa stałego z przeznaczeniem dla gospodarstw domowych. 

W związku z tym, zainteresowani mieszkańcy miasta są proszeni o zgłaszanie zapotrzebowania na paliwo stałe (groszek, orzech).  Wnioski o zakup należy składać:
* w Urzędzie Miasta Rawa Mazowiecka, przy Pl. Piłsudskiego 5, w Biurze Podawczym w godzinach urzędowania lub,
* za pomocą środków komunikacji elektronicznej, opatrując wniosek kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym, albo podpisem osobistym.

Ilość paliwa dostępna dla jednego gospodarstwa domowego została określona w rozporządzeniu Ministra Aktywów Państwowych na maksymalnie 1,5 tony do 31 grudnia 2022 r. Należy pamiętać, że można złożyć tylko jeden wniosek o zakup na ten okres.

Zakup zamówionego przez Miasto Rawa Mazowiecka paliwa stałego będzie możliwy po podpisaniu umowy z podmiotem wprowadzającym do obrotu i po przetransportowaniu go do miejsc jego składowania, o czym osoby zainteresowane zostaną odrębnie poinformowane po weryfikacji wniosków o zakup.
WZÓR WNIOSKU O ZAKUP (.pdf).

* Materiał powstał przy współpracy z Urzędem Miasta w Rawie Mazowieckiej. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz