„Mała czujka – wielka sprawa”. Strażacy zachęcają do zakupu elektronicznych urządzeń informujących o zagrożeniu pożarem. Na eRawa.pl do wygrania sześć takich czujek…

erawaMagazyn
komentarzy

„Mała czujka – wielka sprawa” to akcja, podczas której Państwowa Straż Pożarna zachęca do kupowania elektronicznych urządzeń wcześnie ostrzegających o wystąpieniu pożaru lub podniesionym poziomie dwutlenku węgla. Niewielki elektroniczny gadżet może uratować nasze życie. Strażacy dla Internautów serwisu eRawa.pl mają 6 tego typu urządzeń. Aby je zdobyć wystarczy obejrzeć powyższy film i odpowiedzieć na jedno pytanie.

fot. Potencjalne miejsca powstawania czadu.

fot. Potencjalne miejsca powstawania czadu.

Żeby efektywnie ugasić pożar, strażacy muszą mieć szansę na reakcję. W tym przypadku kluczowym elementem jest czas. Nic więc dziwnego, że ratownicy promują urządzenia, które przyspieszają wykrycie niebezpieczeństwa. W wielu przypadkach wczesne zidentyfikowanie zagrożenia pozwoli ograniczyć potencjalne straty, a często uratować czyjeś życie i zdrowie.

Mimo to, w naszym kraju wciąż mało popularne jest zaopatrywanie się w domowe czujki dymu lub czadu, które mogą ostrzec przed pożarem. Najprostsze urządzenia tego typu kosztują zaledwie kilkadziesiąt złotych! Zaleca się, aby urządzenia wczesnego ostrzegania o pożarze zamieszczone były na korytarzu każdej z kondygnacji budynku, daje to możliwość skutecznego i szybkiego poinformowania o zaistniałym zdarzeniu. Nawet jeden egzemplarz czujki jest w stanie zwiększyć nasze bezpieczeństwo. Należy ją wtedy zamontować na wyższej kondygnacji budynku.

W Polsce nie ma obowiązku montowania czujek dymu w mieszkaniach. Strażacy postawili jednak na propagowanie tego pozytywnego trendu. Dla naszych Internautów mamy do rozdania 6 tego typu urządzeń. Aby otrzymać czujkę, wystarczy obejrzeć nasz materiał wideo i znaleźć w nim odpowiedź na pytanie konkursowe.

Jakie są objawy zatrucia tlenkiem węgla? Wymień przynajmniej 4 z nich.

3 pierwsze osoby, które wyślą poprawną odpowiedź na adres: [email protected] otrzymają czujkę dymu. Pozostałe 3 urządzenia będą do wygrania już jutro.

 

Czujki dymu wykorzystane w akcji zostały dofinansowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007 – 2013.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz