Maluchy będą miały swoje miejsce. W tym roku rusza realizacja miejskiego żłobka w Rawie Mazowieckiej…

erawaMiasto
komentarzy

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planami rawskiego Urzędu Miasta w tym roku powinny ruszyć prace związane z budową miejskiego żłobka. W ratuszu cały czas trwa ustalanie wiążącej koncepcji obiektu. Wstępne prace, jak zapowiada burmistrz, powinny zakończyć się najpóźniej w połowie lutego.

W tym roku na pierwszą część realizacji miejskiego żłobka, Urząd Miasta zaplanował 300 tysięcy złotych. Są to pieniądze, które pochłoną głównie prace związane z opracowaniem technicznej dokumentacji budowy obiektu. Za nim jednak do pracy wezmą się projektanci, potrzeba precyzyjnego opracowania koncepcji. Nad tym od pewnego czasu pracuje ratusz.

Burmistrz na jednej z ostatnich sesji Rady Miasta informował o pierwszych ustaleniach. Ze wstępnych planów wynika, iż do żłobka będzie mogło uczęszczać maksymalnie 75-cioro maluchów. Ratusz planuje małe, 15 osobowe grupy, w których miejsce znalazłyby maluchy mające ukończony piąty miesiąc życia. Oprócz żłobka w budynku miejsce znalazłyby cztery specjalistyczne gabinety lekarskie obsługujące najmłodszych mieszkańców miasta, Warsztaty Terapii Zajęciowej oraz świetlica środowiskowa.

Obiekt ma powstać w okolicach ulicy Kolejowej, naprzeciwko funkcjonującej po drugiej stronie mleczarni. Jak mówił na ostatniej sesji Eugeniusz Góraj, żłobek ma być obiektem nowoczesnym, spełniającym wszystkie dzisiejsze standardy. W planach jest utworzenie na tym terenie dwóch budynków. Każdy z nich wpisany byłby w kształt litery „L”. Między obiektami powstałoby przestronne patio.
Całość budowy żłobka pochłonie ponad 12 milionów złotych.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz