„Mam wielki szacunek do kolęd” – Mieczysław Szcześniak gościł przed obiektywem eRawa.pl. Artysta muzycznie wypełnił bożonarodzeniowy czas w Rawie Mazowieckiej…

erawaKultura
komentarzy

W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia powracamy do świątecznego, muzycznego prezentu, jaki w tym roku umilił przedświąteczny czas mieszkańcom Rawy Mazowieckiej. W miniony weekend (20-21.12) na scenie domu kultury przy Krakowskiej gościł Mieczysław Szcześniak. Artysta pomiędzy koncertami znalazł również czas na rozmowę z naszym serwisem.

Świąteczne koncerty w Rawie Mazowieckiej to już coroczna tradycja. Tym razem bożonarodzeniowego klimatu ewidentnie nie brakowało. Jak przyznaje Mieczysław Szcześniak, w okresie przedświątecznym podobne koncerty zdarzają się dość często. Było to słychać w repertuarze. Oprócz największych przebojów, z rawskiej sceny rozbrzmiewały tradycyjne polskie kolędy.
– Mam wielki szacunek do kolęd, bo to jest właściwie jedyny zabytek kultury muzycznej, który jest jeszcze uprawiany w domach. Jesteśmy pozbawieni kultury etnicznej, nasza kultura ludowa prawie zamarła, jest teraz wskrzeszana, z czego się bardzo cieszę – podkreślał wokalista.

Zapraszamy do obejrzenia rozmowy z Mieczysławem Szcześniakiem. Opowiadał nam między innymi o swoich muzycznych planach, a także o tym, jaką płytę kupił sobie pod choinkę.

Previous Image
Next Image

info heading

info content


Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz