Mamy miód, którym możemy szczycić się w całym kraju. W powiecie rawskim odbyło się Wojewódzkie Święto Pszczelarzy…

erawaPowiat
komentarzy

Wojewódzkie Święto Pszczelarzy w tym roku odbyło się w powiecie rawskim. Gospodarzem wyjątkowego wydarzenia była wieś Wojska Stara, w gminie Rawa Mazowiecka. Spotkanie pszczelarzy to nie tylko okazja do sympatycznych podziękowań i standardowego podsumowania sezonu, to także okazja do dyskusji na temat losów polskiego pszczelarstwa. Ono na ziemi łódzkiej, a także w powiecie rawskim ma się wyjątkowo dobrze…

A świadczyć może o tym chociażby fakt, iż w naszej okolicy żyją pszczelarze produkujący specjalny certyfikowany miód. Ten w lipcu 2012 roku został wpisany na listę Ministerstwa Rolnictwa jako produkt tradycyjny – Miód Ziemi Brzezińskiej, Wzniesień Łódzkich i Rawki. Jak podkreśla Zbigniew Sokołowski, prezes Rejonowego Koła Pszczelarzy w Brzezinach, jego smak i właściwości są unikatowe w skali kraju.
– Pszczelarze produkują miód według tradycji ojców i dziadków. Chcemy, żeby ten miód był sztandarowym produktem. Miód jest dobry, bo obszary parku krajobrazowego, wzniesień łódzkich, obszary chronionego krajobrazu doliny Rawki, to są najcenniejsze czyste tereny, gdzie nie doszły zmiany przemysłowe – podkreśla prezes Sokołowski.

Więcej o promocji pszczelarskiej pasji posłuchać można w materiale audio:
[audio: http://www.erawa.pl/wp-content/audio/pszczoly_mat.mp3]


Poniżej także klika zdjęć z Wojewódzkiego Święta Pszczelarzy:

Previous Image
Next Image

info heading

info content


Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz