Mamy szczęście do naprawdę dobrych koncertów. Rawa zagra rap już po raz siódmy…

erawaKultura
komentarzy

Hip-Hop zabrzmi w Rawie Mazowieckiej już po raz siódmy! Wszystko za sprawą kolejnej edycji wydarzenia Rawa Gra Rap. W tym roku wakacje w mieście zamkną koncerty raperów KęKę oraz Quebonafide. Jak zwykle nie zabraknie również lokalnych supportów.

11906724_10207110456217503_6488373377312740583_oRapowe imprezy w Rawie Mazowieckiej pojawiły się 7 lat temu. Wtedy to, jeszcze bez udziału zapraszanych gości, lokalni twórcy postanowili zaprezentować swój dorobek miejscowej publiczności. Bardzo szybko okazało się, że przeglądowa formuła wydarzenia nie wyczerpuje potencjału tego wydarzenia. Już rok później na scenie pojawił się VNM, hip-hop’owiec, który swoją muzyczną karierą pokazał jak powinna wyglądać droga na szczyt.
– W każdym roku inicjując to wydarzenie stawialiśmy na wyjątkowy dobór gości. Udawało nam się oglądać na żywo artystów, którzy w zasadzie w tym samym roku robili milowy krok w swojej karierze. Chociażby raper VNM u nas w mieście zagrał jeden z ostatnich koncertów przed debiutem na oficjalnym muzycznym rynku – wspomina Przemek Rybicki pomysłodawca wydarzenia.

Na przestrzeni kolejnych lat w mieście pojawiali się kolejni hip-hop’owi artyści. Oprócz pokazania aktualnych trendów na polskiej scenie, organizatorzy dbali także o rapowe korzenie. Na rawskich imprezach zagrał chociażby Vienio, członek legendarnej Molesty Ewenement. Swój występ publiczności zaprezentował także ELDO.
– To był wyjątkowy koncert. Nieco przypadkiem na scenie pojawił się Jotuze. Raper, który z Eldo współtworzył zespół Grammatik. Artyści po wielu latach scenicznej rozłąki zagrali wspólny numer. To wydarzenie, które każdemu fanowi tego muzycznego gatunku zapadło w pamięć na długie lata – dodaje Przemek.

Rawa Mazowiecka faktycznie miała szczęście do ciekawych koncertów. Oprócz wspomnianego, nieco przypadkowego występu zespołu Grammatik, na scenie czasem nieoczekiwanie pojawiali się wyjątkowi raperzy. Na jednej z edycji, z własnymi numerami, spontanicznie pojawił się Flint, znany raper oraz wieloletni freestylowiec. Przez kilka lat aktywny udział w przedsięwzięciu brał także Theodor, znany z wolnostylowych zmagań.

Previous Image
Next Image

info heading

info contentfoto: Gościem VI edycji wydarzenia był raper Eldo. Nasza fotorelacja z ubiegłorocznej edycji.

Pomimo siedmiu lat organizacji, pomysłów na kolejne edycje nadal nie brakuje. Już piąta odsłona przedsięwzięcia pokazała jaki potencjał drzemie w tym wydarzeniu. Dzięki szerszej współpracy ze stowarzyszeniem „Topory” udało się poszerzyć formułę. Przed koncertami w mieście pojawili się tancerze, obok sceny rozegrany został streetballowy turniej, a całość rapowego dnia zamknęła mini freestylowa potyczka.
– W rozwój tej kulturalnej marki powinni iść organizatorzy, a więc Miejski Dom Kultury, a pośrednio także rawski ratusz. W rap warto zainwestować. Dzięki imprezie Rawa Gra Rap miasto mogłoby stać się rozpoznawalne na mapie kulturalnych inicjatyw w regionie między Łodzią a Warszawą. W stolicy województwa, czy kraju dzieje się sporo, jednak w obszarze pomiędzy tymi dwoma dużymi ośrodkami jest jeszcze sporo przestrzeni do organizacji podobnych wydarzeń – kwituje Przemek.

W tym roku oprócz wspomnianych raperów KęKę oraz Quebonafide na scenie zagrają:
– Miklak (Skierniewice)  http://bit.ly/1WzsXAd
– Ogarnij Przestrzeń Label (Rawa Maz.) http://bit.ly/1DYBwOX
– Dewukiewicz (W-WA) http://bit.ly/1LfEVIN
– Vouec Prowo / RZO (Rawa Maz.) http://bit.ly/1E0Z0mk

Wydarzenie odbędzie się na letniej scenie Ośrodka Sportu i Rekreacji, przy ulicy Tatar. Start przewidziany jest na godzinę 20:00. Kliknij i dołącz do facebook’owego wydarzenia!

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz