Manewr wyprzedzania nie taki prosty. Trzeźwa kobieta spowodowała wypadek na krajowej S8…

erawaPowiat
komentarzy

Nieznane przyczyny stały się powodem wczorajszego wypadku, do którego doszło na krajowej S8. Kobieta prowadząca samochód osobowy, podczas pozornie prostego manewru wyprzedzania, nagle wjechała w auto dostawcze.

Do zdarzenia doszło na krajowej S8 z Rawy Mazowieckiej w kierunku Warszawy. Tam 36-letnia mieszkanka Góry Kalwarii, która prowadziła Peugeota 207 podjęła próbę wyprzedzenia dostawczego Iveco. Manewr ten zakończył się fiaskiem. Kobieta z nieznanych przyczyn zjechała na prawy pas, jednocześnie uderzając w samochód dostawczy.

Jak podaje Małgorzata Lewandowska z Komendy Powiatowej Policji w Rawie, obydwaj kierowcy byli trzeźwi. Sprawca wypadku, za niezachowanie należytej ostrożności podczas wykonywania manewru wyprzedzania, został ukarany mandatem w wysokości 300 zł.

W wyniku wypadku ucierpiały na szczęście tylko pojazdy i uszczuplony portfel kobiety. Warto pamiętać, że nawet przy tak prostych manewrach należy zachować ostrożność. Rutyna i zbyt duża pewność siebie może nas kosztować dużo więcej.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz