Marcel Błaszczyk najlepszy w Grand Prix Polski! To nie jedyne dobre wieści zza tenisowego stołu

erawaSport
komentarzy

Miniony weekend z kolejnymi osiągnięciami rawskiego klubu MLUKS „Dwójka”. Gratulujemy i czekamy na więcej. 

W piątkowe (13.12) popołudnie w hali sportowej OSiR odbył się się ostatni mecz rundy II Ligi Mężczyzn, w którym zmierzyły się dwie drużyny powiatu rawskiego.

W naszym mieście gościliśmy zaprzyjaźnioną drużynę LKS Biała Rawska. Ekipę rawską w tym spotkaniu reprezentowali: Kuba Polański, Kuba Gierach, Damian Rybak oraz Przemysław Zwierz.

Derby powiatu na swoją korzyść rozstrzygnęli zawodnicy rawscy, którzy pokonali przeciwników 9-1. Jedyny punkt dla bielskiego zespołu zdobyła para Synowiecki/Sarnecki, którzy w grze deblowej pokonali rawską parę Rybak/Zwierz.

Dla Rawy punktowali: Kuba Polański – 2, Kuba Gierach – 2, Damian Rybak – 2, Przemysław Zwierz – 2 oraz gra deblowa Polański/Gierach. Rawski zespół, po rozegraniu wszystkich spotkań ligowych pierwszej rundy, objął prowadzenie w ligowej tabeli.

Natomiast w sobotę (14.12), na zakończenie pierwszej rundy rozgrywek I Ligi Kobiet rawski zespół podjął na własnym terenie ekipę UKS Chrobry Międzyzdroje.

Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny przyjezdnej 6-4. W meczu tym dla zespołu rawskiego wystąpiły: Paulina Stachecka, Agata Uchnast, Eliza Brzęczek oraz Katarzyna Gierach, które punktowały odpowiednio: Paulina Stachecka – 1, Eliza Brzęczek – 2 oraz Katarzyna Gierach – 1. Po rozegraniu wszystkich spotkań ligowych pierwszej rundy nasza drużyna pań uplasowała się na 7 pozycji w ligowej tabeli.

Los klubu ponownie odmienił się w niedzielę (15.12), kiedy to zakończyło się II Grand Prix Polski Młodziczek/ów w tenisie stołowym, które rozegrane zostało w Brzegu Dolnym. Nasz klub reprezentował młody tenisista Marcel Błaszczyk. Turniej przeprowadzono systemem grupowo-pucharowym.

W rozgrywkach grupowych nasz zawodnik bez większych problemów poradził sobie ze swoimi przeciwnikami, zwyciężając we wszystkich pojedynkach i tym samym z pierwszego miejsca awansując do dalszej części zawodów, jakim był turniej główny młodzików.

Turniej główny to również bardzo dobra gra rawskiego tenisisty, który w drabince turniejowej wspinał się z szczebla na szczebel, a rezultatem tego był awans do finału rozgrywek.

Mecz finałowy to spotkanie dwóch największych faworytów turnieju, czyli Marcela z Dawidem Jadamem z klubu sportowego PKS Kolping Jarosław, który do tego turnieju rozstawiony był z numerem 1. Spotkanie po raz kolejny w wykonaniu dwóch, młodych tenisistów przyniosło wszystkim zgromadzonym kibicom na sali wielu wspaniałych emocji.

Aż 5 setów potrzeba było, aby wyłonić zwycięzcę i zdobywcę 1 miejsca w tej randze zawodów. Po 5-setowej batalii zwycięsko z pojedynku wyszedł rawski tenisista, który został zwycięzcą całego rozegranego turnieju!

Previous Image
Next Image

info heading

info contentŹródło i foto: MLUKS „Dwójka”. 

 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz