Marek Dyjak, Organek, Tymon Tymański, Skubas, czy Soniamiki – to tylko niektóre atrakcje Mixera Regionalnego 2015. Impreza w weekend startuje w Łodzi…

erawaMagazyn
komentarzy

Najbliższy weekend (5-6.09) będzie okazją do przeglądu bogactwa i różnorodności województwa łódzkiego. Wszystko za sprawą dwunastej edycji Mixera Regionalnego, który powraca na ulicę Piotrkowską w Łodzi. To właśnie tam, ale również i w Parku Staromiejskim, odbędzie się największa w roku impreza skierowana do wszystkich mieszkańców regionu. 
100 stoisk, 90 wystawców, gry, konkursy, degustacje, a także liczne warsztaty i koncerty, tak w tym roku wyglądać będzie Mixer Regionalny, na który już po raz dwunasty zaprasza Urząd Marszałkowski w Łodzi.  Coroczne spotkania to przede wszystkim doskonała okazja do zaprezentowania regionu od najlepszej strony oraz zbliżenia do siebie wszystkich mieszkańców łódzkiego.
– To znakomita okazja, żeby sprawdzić, jak wiele i jak wspaniałych rzeczy mają do zaoferowania miasta, gminy i powiaty, organizacje i stowarzyszenia , rolnicy, artyści ludowi, rękodzielnicy, producenci żywności, gospodarstwa agroturystyczne (…) Kto zna poprzednie edycje Mixera, przyjdzie na pewno. Kto jeszcze nie był, niech nadrobi tę zaległość, a na pewno nie pożałuje – zaprasza Witold Stępień Marszałek Województwa Łódzkiego.

Przez cały weekend w Łodzi od Pl. Wolności do Pasażu Schillera, czyli na ulicy Piotrkowskiej, ale także w Parku Staromiejskim nie zabraknie różnorodnych atrakcji, które będą dostępne w godzinach 12:00 –  19:00.  Przy głównym deptaku stolicy województwa zaprezentują się instytucje kultury Samorządu Województwa Łódzkiego: Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne, Teatr Wielki, Teatr im. Jaracza, Łódzki Dom Kultury, szkoły podlegające Samorządowi Województwa Łódzkiego, Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego, instytucje działające na obszarze województwa łódzkiego z zakresu kultury, nauki, gospodarki, turystyki czy ochrony przyrody m.in. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Łódzkiego, Centrum Obsługi Przedsiębiorcy, Łódzka Kolej Aglomeracyjna, Przewozy Regionalne Sp. z o.o. Na odwiedzających będą czekały degustacje potraw regionalnych, konkursy, animacje.

Drugą lokalizacja, gdzie w ten weekend warto będzie zajrzeć, to Park Staromiejskim, który podczas ubiegłorocznej edycji doskonale się sprawdził jako miejsce wielu wydarzeń towarzyszących Mixerowi. Podobnie i tym razem, pośród drzew będzie można wziąć udział w warsztatach plastycznych, zabawach twórczych, Festiwalu Gier Planszowych, czy zaznaczyć swoją obecność na najbardziej znanych imprezach województwa łódzkiego, które tym razem zostaną zaprezentowane w miniaturze. Do Łodzi na te dni przywędruje między innymi Opener Hair Festiwal z Sieradza, Turniej Rycerski z Łęczycy, Święto Róży czy Święto Ziemniaka ze Świnic Warckich.

Jak co roku, ważną częścią Mixera Regionalnego będzie oczywiście blok muzyczny. Przy Pasażu Schillera, przy Piotrkowskiej 68 oraz przed Domem Handlowym „Magda” pojawią się Trawniki Kultury. Będą to miejsca działań artystycznych. Na rozstawionych scenkach zaprezentują się artyści z Łodzi i regionu oraz powszechnie znani muzycy, których działalność można określić jako alternatywną. Wystąpią m.in. Marek Dyjak, Organek, Tymon Tymański, Skubas, Lari Lu, Domowe Melodie, Kortez, Patrick The Pan, Soniamiki, czy jazzowa grupa Witek Janiak Trio.

Previous Image
Next Image

info heading

info content


Udział w Mixerze Regionalnym w Łodzi jest oczywiście bezpłatny.

UWAGA!
W związku z organizacją wydarzenia od godz. 07:00 dnia 4 września 2015 r. do godz. 00:00 dnia 7 września 2015 r. , zmianie ulegnie organizacja ruchu na ulicy Piotrkowskiej w Łodzi: na odcinku Plac Wolności do ul. 6 sierpnia oraz na ul. Piotrkowskiej od numeru 106 do numeru 116 zostanie wyłączony z ruchu w obu kierunkach. Organizatorzy przepraszają za utrudnienia.

* Materiał powstał przy współpracy z Urzędem Marszałkowskim w Łodzi.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz