Marsz dla Życia i Rodziny ulicami Rawy Mazowieckiej. Druga edycja wydarzenia już w najbliższą niedzielę (1.06)…

erawaMiasto
komentarzy

Już w najbliższą niedzielę w ponad 120 miastach w całym kraju odbędą się Marsze dla Życia i Rodziny. Rawa Mazowiecka do tej akcji przyłącza się po raz drugi i tym razem ulicami miasta przejdzie głosząc hasło „Rodzina Obywatelska. Rodzina – Wspólnota – Samorząd”. Korowód utworzony przez mieszkańców miasta wyruszy o godzinie 12:30 spod pomnika Jana Pawła II. A po oficjalnym zamknięciu marszu, organizatorzy zapraszają na parafialny piknik, który odbędzie się na dziedzińcu dużego kościoła. 

Ulicami Rawy Mazowieckiej już po raz drugi przejdzie korowód złożony z mieszkańców miasta. Jak przekonuje główny organizator, czyli Centrum Inicjatyw dla Życia i Rodziny – marsz jest przede wszystkim świętem rodzin, stanowiącym okazję do tego, by publicznie manifestować radość z posiadania rodziny, by spotkać osoby, z którymi dzielimy te same wartości i zarażać innych swoim szczęściem.

Tegoroczna edycja marszu nieprzypadkowo głosi hasło „Rodzina Obywatelska. Rodzina – Wspólnota – Samorząd”. Zwłaszcza w roku wyborczym warto zastanowić się nad istotą podejmowanych przez nas decyzji.
– To właśnie rodzina, ta podstawowa jednostka naszego społeczeństwa, pozwala zdobywać doświadczenie społeczne. Uczy angażowania się w sprawy lokalne i samorządowe, ale przede wszystkim kształtuje postawy obywatelskie wśród najmłodszych – przekonuje Robert Fedorowicz, koordynator marszu.

Marsz wystartuje o godzinie 12:30 spod pomnika Jana Pawła II przy parafii NP. NMP, aby w barwnym korowodzie przejść przez: Pl. Piłsudskiego, ul. Wyszyńskiego,  pl. Wolności, ul. Kościuszki, ul. Niepodległości, ul. Krakowska i wrócić pod pomnik, gdzie odbędzie się finał akcji.

Tuż po wspólnym tańcu i zamknięciu marszu, organizatorzy zapraszają na dziedziniec dużego kościoła, gdzie odbędzie się kolejny piknik parafialny.

Previous Image
Next Image

info heading

info contentfot. lowicz.gosc.pl

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz