Masowy wypadek na lokalnej drodze w Rawie Mazowieckiej. Takie zdarzenie znalazło się w scenariuszu tegorocznych ćwiczeń zgrywających służby ratunkowe…

erawaMiasto
komentarzy

10 osób poszkodowanych w wypadku masowym na ulicy Zwolińskiego w Rawie Mazowieckiej, w którym zderzyły się dwa samochody osobowe i bus. Tak w skrócie wyglądał scenariusz tegorocznych ćwiczeń zgrywających służby ratunkowe w powiecie rawskim. Wnioski z przeprowadzonych ćwiczeń mają usprawnić prawdziwe akcje…

Scenariusz tegorocznych ćwiczeń zakładał masowy wypadek komunikacyjny, w którym w pierwotnej wersji miało ucierpieć osiem podróżujących autem osób. Na ratowników czekały jednak dodatkowe wyzwania. W trakcie akcji okazało się bowiem, że w programie przewidziano jeszcze dwie osoby potrzebujące pomocy. Strażacy, policjanci i ratownicy musieli wykazać się dobrą współpracą i koordynacją działań, aby sprawnie móc udzielić pomocy wszystkim poszkodowanym.
– Strażacy, ratownicy mieli okazję zapoznać się z sytuacją, kiedy dysproporcje między potrzebami a możliwościami są skrajnie rozbieżne – relacjonuje st. bryg. Krzysztof Czernek komendant PSP w Rawie Mazowieckiej.

Mimo iż w powiecie rawskim dość często dochodzi do zdarzeń drogowych, okazuje się, że ćwiczenia tego rodzaju nie są bezzasadne. Ratownicy mogący z dystansem ocenić swoje działania, choć ogólnie akcję postrzegają jako prowadzoną dobrze, dostrzegają w niej również pewne niedociągnięcia.
– Wystąpiły drobne błędy podczas ewakuacji poszkodowanych przy pomocy noszy typu deska, a także błędnie zastosowano termoizolację poszkodowanych. Te drobne błędy będą eliminowane podczas dalszych ćwiczeń doskonalących – podsumowuje akcję bryg. Krzysztof Kowalski z PSP w Rawie Mazowieckiej.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z wyreżyserowanego wypadku.

Previous Image
Next Image

info heading

info content


 

 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz