Mazovia kontra Widzew. Rawski zespół rozegra mecz z klubem ekstraklasy…

erawaSport
komentarzy

RKS Mazovia Rawa Mazowiecka, tuż po zakończeniu rozgrywek Łódzkiej IV ligi, rozegra towarzyski mecz z pierwszą drużyną RTS Widzew Łódź. Sparing, będący dla rawskiego zespołu historycznym wydarzeniem, stanie się okazją do sprawdzenia sił przed kolejnym sezonem. Spotkanie odbędzie się już 29 czerwca o godzinie 14:00 na stadionie w Łodzi. 

Łódzki klub RTS Widzew szukał partnera do rozegrania sparingu. Początkowo miał to być zespół Lechia Tomaszów Mazowiecki, ten jednak musiał zrezygnować ze spotkania ze względu na wygasające kontrakty z zawodnikami i niestabilną sytuację zawodową obecnego trenera. Gdy o odmowie Lechii dowiedział się prezes Mazovii, Marcin Kosela, postanowił spróbować sił i zaproponował rozegranie meczu z rawskim zespołem. Propozycja została zaakceptowana i dzięki temu już wkrótce Mazovia rozegra spotkanie z ekstraklasą.

– Jest to dla nas swego rodzaju wydarzenie historyczne. Nie przypominam sobie, żeby Mazovia kiedykolwiek grała z zespołem pierwszoligowym. Będzie to również doskonała okazja do sprawdzenia jakimi siłami dysponujemy. Na ten mecz, trener, Robert Wilk chce wprowadzić 4-5 nowych zawodników, których wypróbujemy. W końcu w kolejnym sezonie chcemy zawalczyć o więcej – mówi prezes, Marcin Kosela.

Widzew również jest zadowolony z możliwości rozegrania meczu towarzyskiego z rawskim zespołem. Będzie to kolejny sposób nawiązania współpracy z naszym miastem. O innej inicjatywie dotyczącej Widzewa i Rawy pisaliśmy tutaj.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz