„Mazovia powinna być zadowolona”. Burmistrz Eugeniusz Góraj o podziale miejskich pieniędzy na sport…

erawaSport
komentarzy

Informacja dotycząca podziału miejskich środków na sport wywołała nie małą dyskusję także na łamach naszego serwisu (czytaj tutaj). Pisaliśmy między innymi o komentarzach jakie pojawiły się po ogłoszeniu wyników konkursu wśród działaczy piłkarskiego klubu RKS Mazovia. Głos w całej dyskusji zabrał także burmistrz Rawy Mazowieckiej Eugeniusz Góraj, którego poprosiliśmy o opinię w tej sprawie.

Jak zaznacza włodarz Rawy Mazowieckiej, sam również nie jest zadowolony z wysokości środków przeznaczanych na sport. Burmistrz podkreśla jednocześnie, że w tym roku i tak na ten dział wydatkowania, mimo trudności, zadysponowano więcej pieniędzy. Myślę, że Mazovia powinna być zadowolona. Skoro uważają, że środków jest za mało, to trzeba teraz tymi środkami bardzo racjonalnie dysponować. A czy Mazovia tak racjonalnie nimi rozporządza, mam co do tego wątpliwości, bo nie tylko oni gospodarują w sposób nieracjonalny – puentuje burmistrz.

Posłuchaj wypowiedzi burmistrza:

Eugeniusz Góraj zaznacza jednak, że dodatkowe środki mogą się pojawić, gdy w trakcie roku będzie jakaś ważna impreza lub inne podobne, sportowe wydarzenie. Wtedy będzie można rozmawiać o finansowym wsparciu, a nie jak podkreśla samorządowiec, tuż po ustaleniu podziału. Środki zostały rozdysponowane między klubami sprawiedliwie i na dzień przyznawania ich, Mazovia otrzymała wystarczająco – kończy temat burmistrz Góraj.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz