Mazovia wraca do gry. Łódzki Związek Piłki Nożnej dał przyzwolenie na powrót zespołu z Rawy Mazowieckiej do IV ligi…

erawaSport
fot. rksmazovia.pl
komentarzy

Piłkarska drużyna RKS Mazovia Rawa Mazowiecka powraca do rozgrywek IV Ligii. Decyzję w tej sprawie podjął już ostatecznie Wydział Gier i Ewidencji Łódzkiego Związku Piłki Nożnej. Zarząd klubu 2 września zadecydował o wycofaniu składu seniorów z rozgrywek z powodu trudnej sytuacji finansowej. Jak się jednak okazało, kryzys szybko udało się zażegnać, a wniosek o przywrócenie klubu do rozgrywek do łódzkiego związku wpłynął już 4 września, a więc dwa dni po poprzedniej decyzji…

fot. O decyzji w sprawie powrotu drużyny do rozgrywek IV ligi ŁZPN poinformował na swojej stronie.

fot. O decyzji w sprawie powrotu drużyny do rozgrywek IV ligi ŁZPN poinformował na swojej stronie.

Kibice rawskiej Mazovii faktycznie mogą czuć się zdezorientowani. W przeciągu kilkunastu dni sytuacja w rawskim klubie zmienia się radykalnie. Wszystko zaczęło się od decyzji z 2 września, kiedy zarząd klubu zadecydował o wycofaniu seniorów z udziału w IV lidze. Kibice dość jednoznacznie zareagowali na wieści płynące z klubu. Między innymi na naszych łamach wywiązała się dyskusja, w której sporo negatywnych opinii dotyczyło przedstawicieli lokalnego samorządu.

Kibice nie wiedzieli jednak o tym, iż rozmowy z przedstawicielami ratusza mogą przynieść pozytywne dla klubu skutki. Po upublicznieniu informacji dotyczącej decyzji zarządu, w klubie zaczęły pojawiać się informacje z propozycją pomocy.
– Kiedy pojawiła się oficjalna informacja o wycofaniu naszej drużyny, zadzwoniła do mnie Teresa Pietrzak i mówi „ratujemy”. Odezwał się do nas także Artur Piotrowski (Prezes Rawskich Wodociągów i Kanalizacji – od red.) To dzięki ich inicjatywie Mazovia wraca do gry. Szkoda by było znów zaczynać od B klasy i czekać trzy lata na IV ligę – mówi Marcin Kosela, członek zarządu klubu.

Rozmowy jeszcze przed decyzją o wycofaniu drużyny z rozgrywek prowadzone były także z burmistrzem Eugeniuszem Górajem. Jak tłumaczy Marcin Kosela, klub nie informował o tym, ponieważ nie było konkretnych decyzji.
– Z decyzją o wyjściu z rozgrywek nie mogliśmy dłużej czekać, bo były to zbyt duże koszta dla nas – dodaje Kosela.

> Więcej informacji o drużynie RKS Mazovia znajdziecie w naszych poprzednich wpisach.

Czy rezygnacja z rozgrywek faktycznie była konieczna? Patrząc na społeczny wymiar tej decyzji, można stwierdzić, że tak. W końcu to po medialnych publikacjach na ten temat, na losy Mazovii uwagę zwróciły konkretne osoby, które zaoferowały finansową pomoc. Pytanie tylko, co na ten temat sądzą sami kibice? Drużyna w trakcie zamieszania nie rozegrała dwóch meczów, 6 i 7 kolejki z zespołami ŁKS’u oraz MUGKS’u Pogoń Zduńska Wola. Oba spotkania są zakwalifikowane jako walkower na niekorzyść drużyny z Rawy.

Zarząd RKS Mazovia zamieścił również oficjalne oświadczenie na stronie klubu. 

Najbliższy mecz jaki rozegra rawska drużyna odbędzie się zgodnie z terminarzem już jutro o godzinie 16:00. Przeciwnikiem rawskiego klubu będzie drużyna Startu Brzeziny.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz