„Mechatronik – zawód przyszłości”. O tym będą mieli okazję przekonać się rawscy uczniowie…

erawaPowiat
komentarzy

W Zespole Szkół-Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej w Rawie został podsumowany projekt „Mechatronik – zawód przyszłości”. Wartość całego, dwuletniego projektu wyniosła 1 068 000,00 zł. Trzydziestu uczniów, którzy za te środki szkolili się na mechatroników i doskonalili język niemiecki, otrzymali certyfikaty poświadczające ukończenie projektu. 

Mechatronika jest połączeniem mechaniki, elektroniki, programowania i informatyki. Dziedzina ta ma uczłowieczyć maszyny i zmienić sposób myślenia o technice – przekonywali na wtorkowej (12.03) konferencji pomysłodawcy projektu, na który szkoła otrzymała ponad milion złotych.

Uczniowie ZS-CZiU po dwóch latach ciężkiej pracy odebrali certyfikaty ukończenia projektu, w ramach którego nie tylko poszerzali swoje techniczne umiejętności, ale również doskonalili język niemiecki. Bezpłatny udział w szkoleniach oraz wyjazdy na zagraniczne praktyki z pewnością poszerzyły horyzonty młodych mechatroników. Jak mówił Radosław Kaźmierczak, dyrektor placówki – To jest szansa, której uczniowie nie mogą zaprzepaścić. Nie zawsze rawska szkoła mogła pozwolić sobie na takie innowacyjne i mocno współczesne rozwiązania. Z projektu skorzystała nie tylko ta grupa uczniów. Szkoła wzbogaciła się o pracownię mechatroniki wyposażoną w komputery ze specjalistycznym oprogramowaniem oraz stanowiska egzaminacyjne dla zawodu technik mechatronik.

Teraz tylko mechatronicy muszą mieć możliwość użycia swoich umiejętności z korzyścią dla siebie i innych. Tak, aby projekt faktycznie mógł być przepustką do zdobycia pracy i wyróżnienia się spośród „szarej masy” (więcej w materiale video).

Previous Image
Next Image

info heading

info content


 

 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz