Miała być wesoła zabawa na lodowisku, wyszło jednak jak zwykle. Z powodu braku chętnych odwołano dzisiejsze sportowe podsumowanie feriady…

erawaSport
komentarzy

Na rawskim lodowisku miała się dziś odbyć impreza sportowa, mająca uświetnić zbliżający się koniec zimowych ferii. Rawski ratusz, będący organizatorem wydarzenia, postarał się o przyzwoitą organizację. Były przygotowane nagrody, specjalny autokar, a także bezpłatne lodowisko. Zabrakło tylko… chętnych. Z powodu braku uczestników zaplanowaną imprezę odwołano.

Do tej pory podczas Rawskiej Feriady na brak frekwencji raczej nie narzekano. Jak relacjonują przedstawiciele ratusza, chociażby w pływackich zawodach udział wzięło 50 osób. Turniej halowej piłki nożnej przyciągnął z kolei, aż 80 młodych zawodników. Co więc sprawiło, że dzisiejsza zabawa na lodzie nie wypaliła?

Jak zapewnia Zbigniew Urbański, odpowiedzialny w ratuszu za sport, informacja o wydarzeniu osobiście została przekazana do wszystkich szkół. Jestem rozgoryczony. Myślałem, że będzie to fajne i atrakcyjne zakończenie feriady. Myślę, że tu nie dzieci były niechętne, a ich nauczyciele. Łatwiej usiąść w pokoju nauczycielskim i napić się kawy, podczas gdy dzieciaki bawią się na sali gimnastycznej, niż wsiąść do autokaru, przyjechać z nimi na lodowisko i tam stać na zewnątrz ponad 2 godziny – kwituje stanowczo urzędnik.

Ze „złotego krążka”, tak miała nazywać się impreza, wyszła sporych rozmiarów farsa. Niezależnie bowiem od przyczyn, trudno uwierzyć, iż w kilkunastotysięcznym mieście zabrakło chętnych na bezpłatną, zimową zabawę.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz