Miasto stara się o środki na przebudowę dróg w okolicach osiedla Zamkowa Wola. Dziś to jedena z bardziej problematycznych części miasta jeśli chodzi o ruch drogowy…

erawaMiasto
komentarzy

Rawski ratusz stara się o pieniądze na przebudowę dróg prowadzących do osiedla Zamkowa Wola. Wśród sporych planów urzędu jest między innymi budowa nowego ronda, przebudowa obecnego wyjazdu z osiedla oraz utworzenie alternatywnej drogi. Miasto będzie starało się o środki z tzw. schetynówek, a więc Narodowego Programu Budowy Dróg Lokalnych… 

sojcze-2

fot. Taki manewr często jest powodem korków tworzących się na wyjeździe z osiedla.

Wyjazd z osiedla Zamkowa Wola to faktycznie mocno newralgiczny punkt, jeśli chodzi o miejską sieć dróg. Wylotowe skrzyżowanie prawie każdego dnia w godzinach porannego szczytu dość szczelnie się korkuje. Brak alternatywnego wyjazdu to z kolei problem lokalnego bezpieczeństwa i drożności dojazdu w sytuacjach awaryjnych. Między innymi te dwa problemy mają być rozwiązane po realizacji projektu jaki szykuje rawski urząd. Do tego w planach jest budowa ronda usprawniającego ruch na skrzyżowaniu ulic Mszczonowskiej i Białej.

– Koszt całego przedsięwzięcia to około 8 mln złotych. Taką kwotę pochłonie nie tylko budowa ronda u zbiegu ulic Mszczonowskiej i Białej. To również przebudowa dróg i w ten sposób usprawnienie wyjazdu z osiedla Zamkowa Wola. Teraz w godzinach porannych i popołudniowych można zaobserwować, że wyjazd ten się korkuje. W ramach inwestycji zostanie dobudowany jeden pas, lewoskręt przy wyjeździe na Warszawę. Zbudowany zostanie również alternatywny wyjazd z osiedla, którym będzie ulica Batorego. Przy okazji zostanie tam przygotowany zjazd do szkoły i orlika – mówi Paweł Piątkiewicz, naczelnik wydziału Rozwoju Gospodarczego Promocji i Integracji Europejskiej rawskiego Urzędu Miasta.

Przebudowy, przy realizacji projektu doczekałaby się również ulica Mszczonowska, na odcinku do torów. Powstałyby tam między innymi nowe chodniki i oświetlenie. Jak zapowiada ratusz, jeżeli na inwestycję planowaną na przyszły rok nie uda się pozyskać środków z zewnętrznego programu, będzie trzeba poszukać pieniędzy w budżecie miasta. Takie rozwiązanie również jest brane pod uwagę.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz