Miejska Biblioteka Publiczna w Rawie Mazowieckiej będzie gruntownie remontowana. Miasto pozyskało na ten cel dotację w wysokości ponad miliona złotych…

erawaMiasto
komentarzy

Miejska Biblioteka Publiczna w Rawie Mazowieckiej zmieni się nie do poznania. Miasto pozyskało środki na gruntowną modernizację instytucji. Dotacja pochodzi z Programu Infrastruktury Bibliotek i opiewa na ponad 1 mln złotych. Realizacja inwestycji potrwa około 10 miesięcy, na ten czas biblioteka zostanie prawdopodobnie przeniesiona.

Dokładnie 1 milion 62 tysiące złotych zostanie przeznaczone na zadania związane z modernizacją bibliotecznego obiektu. W ramach inwestycji budynek przejdzie gruntowną termomodernizację, związaną nie tylko z ociepleniem obiektu, ale także wymianą całej stolarki okiennej i drzwiowej. Wnętrze biblioteki również przejdzie gruntowne zmiany. Wymieniona zostanie cała instalacja wodno-kanalizacyjna oraz elektryczna. Odnowione zostaną ściany oraz posadzki. Co ważne, nie zabraknie również nowoczesnego wyposażenia.
– W ramach projektu, w budynku zamontowana zostanie winda, która zapewni dostęp do wszystkich kondygnacji i tego, co oferuje biblioteka – mówi Paweł Piątkiewicz, naczelnik wydziału Rozwoju Gospodarczego Promocji i Integracji Europejskiej rawskiego Urzędu Miasta.

Z dotowanych środków zakupione zostaną także nowe biblioteczne meble oraz sprzęt elektroniczny niezbędny do pracy książnicy.

Działania rozpoczynające remont mają zacząć się jeszcze w tym roku od ogłoszenia przetargu. Realizacja inwestycji przewidziana jest do października przyszłego roku. Na ten czas biblioteka i jej księgozbiór prawdopodobnie zostaną przeniesione. W chwili obecnej trwają rozmowy i przygotowania do tej tymczasowej przeprowadzki. Jednak nowa lokalizacja nie jest jeszcze znana.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz