Mieszkańców powiatu rawskiego zapraszamy do Łodzi! 1 maja na terenie Manufaktury odbędzie się VI Piknik Funduszy Europejskich…

erawaKultura
komentarzy

Kultowy zespół Dżem oraz zdobywca czterech Fryderyków, Dawid Podsiadło, to gwiazdy, które wystąpią na muzycznej scenie podczas VI Pikniku Funduszy Europejskich, jaki odbędzie się w najbliższy czwartek (1.05) na rynku Manufaktury w Łodzi. Mieszkańcy powiatu rawskiego powinni zajrzeć do stolicy województwa, gdzie zaplanowano szereg atrakcji związanych ze świętowaniem 10-lecia Polski w Unii Europejskiej.

ulotka_Piknik_Funduszy_Europejskich_2014_RGB

fot. Plan atrakcji dostępnych podczas tegorocznego pikniku.

10 lat temu Polska wstąpiła do Unii Europejskiej, rocznica ta jest doskonałą okazją do podsumowania najważniejszych inwestycji, które udało się zrealizować w województwie łódzkim właśnie dzięki temu członkostwu. VI Piknik Funduszy Unijnych nie będzie jednak czasem na prezentowanie suchych faktów. Zarówno dzieci, jak i dorośli, o międzynarodowej wspólnocie dowiedzą się w wyjątkowo przyjemny sposób. Na czas Pikniku Funduszy Europejskich zaplanowano wiele interaktywnych atrakcji, które spodobają się każdemu mieszkańcowi naszego regionu.

Na terenie łódzkiej Manufaktury zorganizowane zostaną specjalne strefy projektów unijnych, bezpieczeństwa, czy zdrowia. Nie zabraknie także nowych i atrakcyjnych środków przekazu. W specjalnych sferycznych kopułach prezentowane będą multimedialne pokazy dotyczące realizowanych projektów. Dla młodszych uczestników przygotowano konsole z grami ruchowymi, wirtualne puzzle, czy symulatory samochodów i samolotów. Dla chcących rozwijać swoje artystyczne umiejętności specjalne warsztaty poprowadzą adepci Akademii Sztuk Pięknych oraz Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej (zapisy na www.rpo.lodzkie.pl).

VI Piknik Funduszy Europejskich to także tętniąca życiem scena. Występy rozpoczną przedstawiciele Filharmonii Łódzkiej z „Muzycznym ZOO” oraz Fundacja FORM.ART ze specjalnym programem przygotowanym dla najmłodszych. Nie zabraknie również regionalnych zespołów KamieńKamieńKamień, SteamLove i L.Stadt. Finalnie, wspólne piknikowanie uświetnią koncerty Dawida Podsiadło (19:10) oraz legendarnego zespołu Dżem (20:40).

* Materiał powstał przy współpracy z Urzędem Marszałkowskim w Łodzi.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz