Mieszkańcy mogli się zaczadzić. Szybka interwencja Policji zapobiegła tragedii przy ulicy Murarskiej…

erawaMiasto
komentarzy

Podczas patrolowania Rawy Mazowieckiej, policjanci zauważyli kłęby dymu i dużą ilość iskier wydobywających się z komina jednego z budynków mieszkalnych przy ulicy Murarskiej. W budynku nagromadziło się już dużo dymu. Dzięki szybkiej akcji udało się ewakuować wszystkich mieszkańców i ugasić niebezpieczne zarzewie ognia.

Wczorajsza noc mogła okazać się tragiczną dla mieszkańców budynku mieszkalnego przy ulicy Murarskiej w Rawie Mazowieckiej. Iskry i kłęby dymu, które wydobywały się z komina wzbudziły jednak niepokój patrolu Policji. Funkcjonariusze zaalarmowali Straż Pożarną, a sami zajęli się akcją ratunkową.
– Policjanci wbiegli do budynku i dobijając się do drzwi zbudzili mieszkającą na piętrze rodzinę. Od nich dowiedzieli się, że na parterze mieszkają jeszcze inne osoby- małżeństwo z dwiema nastoletnimi córkami – informuje Karolina Sokołowska z Komendy Powiatowej Policji w Rawie Mazowieckiej.

Z budynku udało się ewakuować wszystkich mieszkańców, którym groziło niebezpieczeństwo. Ich sąsiedzi, zaalarmowani sygnałami dźwiękowymi radiowozu, przeparkowali swoje samochody robiąc miejsce dla wozu strażackiego.

Sprawnie przeprowadzona akcja ratunkowa pozwoliła na szybkie ugaszenie zarzewia ognia i zażegnania niebezpieczeństwa. Niewiele jednak brakowało, aby mieszkańcy budynku przy ulicy Murarskiej ulegli zaczadzeniu.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz