Mieszkańcy ostentacyjnie opuścili salę obrad. Rada Powiatu Rawskiego po raz kolejny podzielona tematem szpitala

erawaPowiat
komentarzy

Mieszkańcy powiatu rawskiego po raz kolejny pojawili się na sali gdzie obradowali radni. Niezmiennie chcieli wiedzieć co dalej ze Szpitalem św. Ducha. Przebieg zdarzeń był jednak inny niż zwykle. Zorganizowana grupa mieszkańców opuściła starostwo, za nią udali się  radni z klubu PiS. 

Sesje Rady Powiatu Rawskiego od dłuższego czasu wzbudzają wielkie zainteresowanie wśród samych mieszkańców. Nic w tym dziwnego. Domagają się oni konkretnych działań dotyczących szpitala w Rawie Mazowieckiej. Zapowiadało się, że wtorkowa (10.04) sesja nie będzie odbiegać od poprzednich. Wiele pytań i zarzutów ze strony mieszkańców kontra mniej, lub bardziej szczegółowe odpowiedzi ze strony starostwa lub przedstawicieli AMG Centrum Dializa dzierżawiącego placówkę medyczną. 

Zaczęło się standardowo, radni PiS widząc zgromadzonych mieszkańców, na czele z doktorem Nekiem Noori, złożyli wniosek o wprowadzenie na początku programu obrad punktu o podjętych w okresie międzysesyjnym działań dotyczących szpitala.  Ten jednak wprowadzony został pod koniec planu sesji. Mieszkańcy, którzy zbyt długo czekali i przysłuchiwali się dyskusjom na inne tematy, postanowili opuścić salę. 
– Jak długo Pan starosta milczy i nic nam nie powie? Na znak protestu, proszę bardzo wychodzimy wszyscy (…) Niech Pan starosta nie myśli, że wyszliśmy i nie przyjdziemy tutaj. Przyjdziemy z większą siłą, chcemy żeby w końcu nas ktoś słuchał. Nie wtedy kiedy będzie chciał Pan starosta, teraz on będzie słuchał nas, ludność, mieszkańców – mówił wychodząc z sali dr Nek Noori, któremu nie przedłużono kontraktu w rawskim szpitalu.  

Decyzję o opuszczeniu starostwa skomentowała przewodnicząca Rady Powiatu Rawskiego Maria Charążka.
– (…) Szanując Państwa i Państwa obecność chcę przypomnieć, że punkt przyjęliśmy do porządku dzisiejszych obrad, nie mniej jednak w dalszej części. 

Solidaryzując się z mieszkańcami, salę opuścili także radni z klubu PiS. 
– Nawiązując do tego jak zostali potraktowani w sposób lekceważących mieszkańcy, którzy chcieli wysłuchać spraw związanych ze szpitalem, klub radnych PiS w ramach protestu i solidarności z mieszkańcami również opuszcza salę obrad – mówił radny Adrian Galach. 

Previous Image
Next Image

info heading

info content


Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz