Mieszkańcy powiatu rawskiego zatrzymani za posiadanie amfetaminy. Teraz grozi im więzienie

erawaMiasto
fot. KPP Rawa Mazowiecka
komentarzy

Policjanci łącznie zabezpieczyli blisko 90 gramów amfetaminy i prawie 5 gramów marihuany. 28-latek usłyszał zarzut posiadania, a jego 40-letni kolega posiadania znacznej ilości oraz udzielania środków odurzających.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę (21.11) około godziny 23:30 w Rawie Mazowieckiej.Policjanci kryminalni, weryfikując informacje o osobach posiadających środki odurzające, zatrzymali do kontroli hondę, którą podróżowało trzech mężczyzn. Mundurowi zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej odnaleźli w pojeździe i zabezpieczyli blisko 28 gramów amfetaminy. Również jeden z pasażerów, 28-letni mieszkaniec powiatu rawskiego, posiadał dwie torebki, w których znajdowało się 6,5 grama amfetaminy.

Jednak to nie koniec – podczas przeszukania mieszkania 40-latka kierującego hondą funkcjonariusze zabezpieczyli 54 gramy amfetaminy oraz prawie 5 gramów marihuany. 28 i 40-latek zostali zatrzymani.

Dobre rozpoznanie kryminalnych oraz zgromadzony materiał dowodowy pozwoliły na przedstawienie kierującemu hondą zarzutów posiadania znacznej ilości oraz udzielania, a jego kompanowi posiadania środków odurzających.

Wobec starszego mężczyzny prokurator skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i aresztował go na trzy miesiące.

Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. Natomiast posiadanie znacznej ilość lub udzielanie środków odurzających, czy substancji psychotropowych jest zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności.
Źródło: KPP Rawa Mazowiecka

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz