Mieszkańcy powiatu tym razem bawili się w Białej Rawskiej. W jabłkowej krainie odbyły się kolejne gminne dożynki.

erawaBiała Rawska, Powiat
komentarzy

Jak zawsze po okresie zbioru plonów przychodzi czas zabawy. Tym razem mieszkańcom powiatu rawskiego towarzyszyliśmy w Białej Rawskiej. 

Ubiegła niedziela (2.09) to radosne świętowanie w jabłkowej krainie, czyli Białej Rawskiej. To właśnie tam odbyły się dożynki, na których dziękowano nie tylko rolnikom i sadownikom, ale również znaleziono sposobność do wspólnej zabawy. 

Tradycyjnie wydarzenie rozpoczęła msza święta polowa, a także obrzęd chleba. Nie zabrakło też prezentacji wieńcy i koszy dożynkowych, których w tym roku było aż 26. Te poprzedził występ dzieci ze Szkoły Podstawowej w Białej Rawskiej.

Później przyszedł czas na oficjalne wręczenie odznak „Zasłużony dla rolnictwa”, przyznanych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W tym roku otrzymało ją aż 19 rolników.

Dopiero po tym uroczystym momencie przed publicznością zaprezentowali się goście z Białorusi, czyli Zespół „Trajeckije muzyki”, a także zespoły folklorystyczne z naszego regionu: Mali Lesiewianie, Wspomnienie ze Starych Bylin, Marzenie z Regnowa oraz Sierzchowianie. 

Kolejnym punktem imprezy były koncerty rozrywkowe. Na plenerowej scenie stanęła Druga Maryla, Zespół Andre i niezastąpieni Poparzeni Kawą Trzy. 
Więcej zdjęć znajdziecie tutaj. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz