Misterium połączone z wyjątkową inscenizacją. Już po raz 10 w ruinach zamku odprawiona została Droga Krzyżowa…

erawaMiasto
komentarzy

Wyjątkowe misterium Drogi Krzyżowej w Rawie Mazowieckiej zgromadziło sporą liczbę wiernych. Choć z frekwencją w Kościele bywa różnie, przy tak niepowtarzalnej oprawie, kilkaset osób uczestniczących w uroczystości nikogo nie dziwiło. O wyjątkową inscenizację zadbali między innymi uczniowie z ZSP im. Władysław Reymonta, „Zawiszacy” oraz zespół „Passio”.

To już dziesiąta, tak uroczysta droga krzyżowa organizowana przez Kościół Ojców Pasjonistów. Rokrocznie, swoisty teatralny spektakl rozgrywa się w ruinach Zamku Książąt Mazowieckich. W tym roku, podobnie jak w latach poprzednich, nie zabrakło zarówno obsady aktorskiej, jak i muzycznej. O wyjątkowe wielkopostne pieśni zadbała wokalna grupa „Passio”

– Tak zaprezentowane wydarzenia pozwala lepiej przeżyć drogę krzyżową, powtarzali zmarznięci, choć wytrwali uczestnicy. Bo tak naprawdę tylko aura nie korespondowała z czasem przygotowań do Wielkanocy. Kilkustopniowy mróz i zalegający na dziedzińcu śnieg nadawał jednak wyjątkowości tegorocznemu misterium.

Previous Image
Next Image

info heading

info content


Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz