Misterium w przestrzeni publicznej. Jedenasty raz w ruinach rawskiego zamku odprawiona zostanie Droga Krzyżowa…

erawaMiasto
komentarzy

Już po raz jedenasty w Rawie Mazowieckiej odbędzie się wyjątkowe misterium Drogi Krzyżowej zorganizowane w ruinach Zamku Książąt Mazowieckich. Inscenizacja męki Jezusa to nie tylko okazja do wyjątkowego przeżycia duchowego, to także niepowtarzalny spektakl, który rozgrywa się w przestrzeni publicznej. Wielkopostne nabożeństwo rozpocznie się o godzinie 19:10.

To już jedenasta tak uroczysta Droga Krzyżowa organizowana przez Ojców Pasjonistów. Rokrocznie, swoisty teatralny spektakl rozgrywa się w ruinach Zamku Książąt Mazowieckich. W inscenizacji, podobnie jak w latach poprzednich, udział wezmą uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. W. Reymonta, młodzież działająca przy parafii św. Pawła od Krzyża, a także harcerze ze Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego „Zawisza” FSE oraz zespół muzyczny „Passio”.

> Jak wyglądało misterium w ubiegłym roku? Zdjęcia do zobaczenia na naszej stronie.

W ruiny zamku organizatorzy zapraszają oczywiście wszystkich mieszkańców Rawy oraz okolicy, ze względu na późną godzinę wydarzenia, warto zabrać ze sobą lampiony. Misterium rozpocznie się w kościele o godzinie 19:10.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz