Młode pokolenia nadzieją dętej orkiestry. Muzykalni druhowie OSP w Białej Rawskiej świętowali 100-lecie swojej formacji

erawaPowiat
komentarzy

Orkiestra Dęta OSP w Białej Rawskiej świętowała 100-lecie swojego istnienia. W sobotnie (29.07) popołudnie w bialskim parku odbyła się kameralna uroczystość jubileuszowa. 

Świętowanie okrągłego jubileuszu nie mogło się odbyć inaczej, jak przy akompaniamencie orkiestrantów, którzy z dużym zaangażowaniem ugościli wszystkich przybyłych w minione sobotnie popołudnie do pięknego parku w Białej Rawskiej. Wydarzenie było okazją do przybliżenia rysu historycznego formacji, ale także wielu słów podziękowań za dotychczasową pracę. 
– W Białej Rawskiej jest bardzo dobra Orkiestra Dęta OSP, jesteście dumą ziemi rawskiej, ale i województwa łódzkiego. Chciałbym wam podziękować za ten poświęcony czas, który wkładacie w reprezentowanie nas w regionie i nie tylko. Talent to nie wszystko, on się opiera na ćwiczeniach i bardzo ciężkiej pracy, za to wam dziękuję – mówi wicemarszałek województwa łódzkiego Dariusz Klimczak. 

Wszyscy przemawiający samorządowcy trafnie zauważyli, że w bialskiej Orkiestrze Dętej grają muzykanci w różnym wieku, co niesie nadzieję, iż nie będzie to ostatnie stulecie formacji.
– Wszyscy widzimy ten wasz zapał. (…) Jesteście częścią polskich tradycji, kultury, to nakłada na was szczególny obowiązek przekazywania dziedzictwa następnym pokoleniom. To wspaniale realizuje wasza orkiestra i tego wam gratuluję – mówił senator Rafał Ambrozik. 

Pełna fotorelacja z jubileuszu do zobaczenia tutaj.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz