Młodzi ludzie w Rawie potrzebują motywacji do działania. Młodzieżowa Rada Miasta chce w tym pomóc. Na eRawa.pl o najbliższych inicjatywach…

erawaMiasto
komentarzy

Młodzieżowa Rada Miasta Rawa Mazowiecka wraz ze zbliżającą się wiosną, budzi się do działania. Najpierw organizuje III Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym dla szkół ponadgimnazjalnych, a później wystawę „Młodzi Rawianie Prezentują”. Swoją aktywność radni tłumaczą także chęcią zaistnienia pod koniec swojej kadencji.

Nastoletni radni mając określony budżet chcą go racjonalnie wydatkować, dlatego inicjatywy popularnego MRM’u rozkładają się na cały rok. W najbliższych dniach działania młodzieżówki zwiększają swoją częstotliwość. Jak tłumaczy przewodnicząca Anna Czyż – Chcemy pokazać jak najwięcej, ponieważ zostało nam tylko kilka miesięcy pracy w trakcie tej kadencji.

Wśród najbliższych  inicjatyw, już po raz trzeci, pojawia się Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym, który odbędzie się jutro (20.03) o godzinie 10:00 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych. Konkurs został zorganizowany dla młodzieży ponadgimnazjalnej, która w ten sposób może chociażby sprawdzić swoją wiedzę przed egzaminem maturalnym. Młodzi organizatorzy przekonują, że uczniowie naprawdę interesują się współczesną polityką i jest to dla nich okazja do wykazania się tą wiedzą. Również w tym tygodniu (22.03 godz. 18:00) nastoletni radni zapraszają na drugi wernisaż wystawy „Młodzi Rawianie Prezentują”. Ekspozycje mają przedstawiać prace, które wyjątkowo, nie są pracami pokonkursowymi. To okazja do zaprezentowania swojej twórczości dla mniej śmiałych artystów, którzy nie chcą bezpośrednio rywalizować w konkursowych zmaganiach.

Więcej na temat wernisażu i działalności Młodzieżowej Rady Miasta opowiedzieli w rozmowie z serwisem eRawa.pl Anna Czyż, przewodnicząca MRM oraz Mateusz Dembek, radny.

 

 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz