Młodzi rawscy siatkarze z sukcesami! MUKS „Juvenia” i MUKS „Jedynka”” awansowały do Mistrzostw Polski w kategorii czwórek…

erawaSport
fot. MUKS "Jedynka"
komentarzy

Po zdobyciu medali w mistrzostwach województwa łódzkiego szkół podstawowych w mini piłce siatkowej w kategorii czwórek, przyszedł czas na finały wojewódzkie w docelowej imprezie dla tej kategorii wiekowej – kinder+ sport (18.05). Chłopcy z obydwu klubów siatkarskich w Rawie Mazowieckiej rozegrali turniej eliminacyjny w Tomaszowie Mazowieckim i awansowali do ścisłego finału, w którym znalazło się osiem najlepszych drużyn z województwa łódzkiego.

Finał w Łodzi podczas zawodów wojewódzkich został niewątpliwie podbity przez zespoły młodych siatkarzy z Rawy Mazowieckiej. Podczas sportowego wydarzenia zespoły zostały podzielone na dwie grupy cztero zespołowe, w jednej z nich znalazły się obydwie rawskie drużyny.

Grupa MUKS „Jedynka” podczas rozgrywek grupowych pokonał SP 12 z Tomaszowa Mazowieckiego II i Wifamę Łódź II. Chłopcy ulegli tylko swoim kolegom z Rawy Mazowieckiej, przegrywając starcie 0-2. Natomiast w walce o finał przegrali z Wifamą Łódź I oraz zwyciężyli ze SP 12 z Tomaszowa Maz. I. W ten sposób zdobywając III miejsce i udział w Mistrzostwach Polski.

Wielki finał należał jednak do zespołu MUKS „Juvenia”, który pokonał nie tylko swojego lokalnego rywala, ale również groźnego przeciwnika jakim była Wifama Łódź I. Po dramatycznym meczu rawscy siatkarze zdobyli wynik 2-1, złoto oraz upragniony awans do ogólnopolskich zawodów, które odbędą się w Drzonkowie na przełomie czerwca i lipca.

Końcowa klasyfikacja:
1. MUKS „Juvenia” Rawa Mazowiecka
2. Wifama Łódz I
3. MUKS „Jedynka” Rawa Mazowiecka
4. SP 12 Tomaszów Mazowiecki

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz