Młodzież chce wiedzieć więcej o bezpieczeństwie na drodze. W rawskim „Reymoncie” odbyło się spotkanie ze służbami mundurowymi

erawaPowiat
komentarzy

Bezpieczni młodzi kierowcy – to tytuł spotkania, które zorganizowali sami uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wł. Reymonta w Rawie Mazowieckiej. Na zaproszenie młodzieży odpowiedziała policja, straż pożarna oraz ratownictwo medyczne. 

Wczorajsze (5.06) spotkanie z pewnością należy do tych nietypowych, ponieważ to właśnie sami uczniowie zaprosili do swojej szkoły przedstawicieli służb ratunkowych. I choć motywacją do zorganizowania go był obowiązkowy projekt z Podstaw przedsiębiorczości, młodzi ludzie z uwagą słuchali zaproszonych gości.

Wśród poruszanych zagadnień znalazło się bezpieczeństwo na drodze, pierwsza pomoc, przestrzeganie podstawowych zasad dotyczących przepisów, czy też ubioru w przypadku jazdy motocyklem. 
– Dużo teorii, ale praktyka również będzie, na przykład pokaz pierwszej pomocy. Każdy z chętnych uczestników będzie chciał będzie mógł spróbować i przekonać się, że to wcale nie jest tak łatwe jakby mogło się wydawać – mówi Anna Sokołowska, jedna z inicjatorek akcji. 

Oprócz tego uczniowie „Reymonta” mogli spróbować swoich sił przechadzając się w alko i narkogooglach. Nie zabrakło również policjantów, którzy po pracy pasjonują się motocyklami, a tym razem podzielili się swoimi doświadczeniami z szosy. 

Inicjatywa młodzieży została doceniona przez mundurowych.
– Bardzo nas cieszy, że to oni sami chcieli dowiedzieć się więcej o bezpieczeństwie na drodze. Ten projekt idealnie wpisuje się w prowadzoną przez nas akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo” – mówi nadkom. Karolina Sokołowska z KPP w Rawie Mazowieckiej. 

Zdjęcia z całego spotkania do zobaczenia tutaj. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz