Młodzież z gminy Biała Rawska porzuca komputery.

erawaPowiat
komentarzy

Stereotypem jest, że młodzież najbardziej lubi spędzać czas przed komputerem. Udało się to udowodnić organizatorom „XIII Festiwalu Młodych Twórców Biała Rawska 2012”. W dwudniowych warsztatach udział wzięło 74 uczniów z całej gminy.  

W dniach 10-11 grudnia w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury już po raz XIII odbyły się warsztaty integracyjne młodzieży z gminy Biała Rawska. Podczas pierwszego dnia festiwalu uczestnicy wzięli udział w warsztatach zatytułowanych – „W krainie Neptuna”, które podzielone były na 4 sesje: plastyczną, muzyczną, rytmiczną i teatralną. Natomiast drugi dzień został poświęcony na prezentację prac młodzieży, które powstawały na wcześniejszych warsztatach. Wszystkie zajęcia odbywały się pod czujnym okiem instruktorów MGOK’u.

Organizatorzy „Festiwalu Młodych Twórców” po raz 8 pokazali, że nie trzeba podstępu by odciągnąć młodych mieszkańców gminy Biała Rawska sprzed komputerów. Wystarczy okazać im zainteresowanie i odpowiednio dostosować program zajęć, żeby młodzież sama porzuciła elektronikę i zaczęła aktywnie integrować się z rówieśnikami.

Previous Image
Next Image

info heading

info content


Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz