Młodzieżowi Radni w Rawie Mazowieckiej ponownie wybrani. To już XIII kadencja

erawaMiasto
komentarzy

Młodzieżowa Rada Miasta Rawa Mazowiecka odbyła swoją pierwszą, inauguracyjną sesję. Teraz młodzi samorządowcy zabiorą się do pracy. 

Już od 25 lat w Rawie Mazowieckiej funkcjonuje Młodzieżowa Rada Miasta, która zrzesza młodych, aktywnych ludzi. Również i w tym roku (3.11), mimo panującej pandemii i związanymi z nią utrudnieniami, udało się powołać kolejną – XIII kadencję. 

W skład MRM wchodzi 16 uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu Rawy Mazowieckiej, a tym samym jej mieszkańców. Jak się okazuje, zainteresowanie działalnością w strukturach młodzieżówki, często zależne jest od wieku. 
– Bardzo różnie bywa z chętnymi do pracy w Młodzieżowej Radzie Miasta. Często jest tak, że w szkołach podstawowych jest kilka osób na jedno stanowisko, a w szkołach ponadpodstawowych, tak jak było to w LO im. Curie, tylko jedna osoba. Tak bywa, że młodsi mają więcej zapału do pracy, a starsi myślą już o egzaminach, maturach – tłumaczy Hanna Kielan, przewodnicząca XII kadencji MRM oraz radna obecnej kadencji. 

Czas pandemii zdecydowanie utrudnia działalność młodzieżowym radnym, a przez to ich działalność stała się mniej dostrzegana przez mieszkańców miasta. W tej kadencji ma się to zmienić. 
– Miniona kadencja pokazała mi, że chcąc coś zdziałać w MRM trzeba uzbroić się w cierpliwość, należy być mocno zorganizowanym i odpowiedzialnym, a przede wszystkim, trzeba mieć z kim pracować. Na początku wszyscy radni są aktywni, ale z upływem czasu to zainteresowanie mija – dodaje Hanna Kielan. 

Już wkrótce, bo 4 grudnia, nowi radni odbędą spotkanie organizacyjne. To właśnie wtedy samorządowcy mają bliżej się poznać, tak by świadomie mogli wybrać nowe prezydium. 
– Podczas spotkania ułożymy plan pracy. Zapoznamy się również z aspektami prawnymi funkcjonowania MRM. Marzy mi się, abyśmy podczas tej kadencji nie tylko przyłączali się do akcji organizowanych przez miejskie stowarzyszenia i realizowali nasze stałe pomysły, jak Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym, ale też abyśmy stworzyli coś nowego. Może jakieś spotkania autorskie, np. z muzykami, koncert, albo kino plenerowe? Będziemy nad tym pracować – wymienia Hanna Kielan. 

A my będziemy śledzić poczynania młodych radnych i informować Was o ich działaniach. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz