Młodzieżowi radni wybrani. Uczniowie rawskich szkół ponadpodstawowych wybrali swoich reprezentantów do IX kadencji Młodzieżowej Rady Miasta…

erawaMiasto
fot. Justyna Grzeczyńska
komentarzy

Młodzieżowa Rada Miasta kolejnej już IX kadencji wybrana. Wczoraj (16.10) w gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych w Rawie Mazowieckiej ponad 1600 uczniów oddało głos na swoich przedstawicieli. Mandaty radnych zostały przyznane w każdym z 6 okręgów wyborczych.

Spośród 2511 uczniów, którzy byli uprawnieni do głosowania, we wczorajszych wyborach do urn powędrowało 1609 osób. Niestety nie wszystkie z oddanych głosów mogły być wzięte pod uwagę. Niektóre karty były źle wypełnione, uczniowie błędnie zaznaczali swoich kandydatów. Spośród wszystkich formularzy ważnych było 1507 i to one przesądziły kto zasiądzie w IX kadencji Młodzieżowej Rady Miasta Rawa Mazowiecka.

Co warto podkreślić, nadchodząca kadencja młodzieżowej Rady Miasta może być dla tej inicjatywy wyjątkowa. Podczas ostatnich miesięcy, głównie za sprawą akcji „Milka. Moje miasto się przytula”, młodzi rajcy pokazali, że mogą uczestniczyć w atrakcyjnych inicjatywach. To na pewno wpłynęło na decyzje związane z chęcią udziału w tegorocznych wyborach. Miejmy nadzieję, że obecna kadencja wyłoni kolejnych liderów, którzy będą realnymi reprezentantami opinii kreowanych przez rawską młodzież. Tego wszystkim zwycięzcom życzymy!

W każdym z 6 okręgów wyborczych wyłoniono dwóch zwycięzców, którzy będą reprezentować swoje szkoły przez dwa najbliższe lata.
Mandaty radnych IX kadencji MRM otrzymali:

Okręg Wyborczy Nr 1 – Zespół Szkół Ogólnokształcących
1. Cała Aleksandra
2. Włodarska Roksana

Okręg Wyborczy Nr 2 – Zespół Szkół Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej
1. Woszczyk Magdalena
2. Chojecki Bartłomiej

Okręg Wyborczy Nr 3 – Zespół Szkół Ponagimnazjalnych
1. Dembek Mateusz
2. Błaszczyk Kamila

Okręg Wyborczy Nr 4 – Gimnazjum Nr 1
1. Winciorek Bartosz
2. Bors Adrianna

Okręg Wyborczy Nr 5 – Gimnazjum Nr 2
1. Czerniej Zuzanna
2. Machnicka Anna

Okręg Wyborczy Nr 6 – Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy
1. Kowalczyk Katarzyna
2. Gębski Adam

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz