MLUKS „RAWA” wrócił z Halowych Mistrzostw Polski. Dwóch rawskich zawodników znalazło się w pierwszej 10-tce na swoich dystansach…

Świetny występ Wojtka Sowika na 1000 m i Pawła Dzikiego na 800 m podczas Halowych Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Spale. Podczas zawodów, rekord życiowy ustanowił Szymon Stefaniak na dystansie 300 m.

4 zawodników klubu lekkoatletycznego MLUKS „RAWA”, podopiecznych trenera Jarosława Wasiaka wystąpiło w miniony weekend (25-27.01.2013) w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, jakie odbyły się w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale.

Wojtek Sowik zajął 7 miejsce na dystansie 1000 m w kategorii juniorów młodszych uzyskując rezultat 2.40.41. To nowy rekord życiowy rawskiego średniodystansowca, który zdecydowanie zwyciężył w trzeciej serii.
Niestety spośród trzech biegów najmocniejsza okazała się seria druga, w której zawodnicy rozegrali między sobą walkę o medale – mówi trener Jarosław Wasiak. Wojtek w swojej serii nie miał konkurentów, z którymi rywalizacja mogłaby mu pomóc w uzyskaniu lepszego wyniku. Od początku biegu rywale nie kwapili się do tego, by narzucić mocniejsze tempo, dopiero zdecydowane wyjście na prowadzenie naszego zawodnika zmobilizowało grupę do szybszego tempa, niestety tylko na niecałe 400 m. Ostatnie okrążenie Wojtek już prowadził sam do mety. Jest to życiowy sukces tego bardzo skromnego i pracowitego zawodnika. Ostatnie starty na mityngach halowych wskazywały na możliwość dobrego występu w spalskich mistrzostwach i jestem w pełni zadowolony z występu Wojtka, choć on sam miał apetyt na lepszy rezultat – kwituje trener.

W wyższej kategorii wiekowej (junior), na dystansie 800 m startowało dwóch reprezentantów MLUKS „RAWA”. Bardzo dobrze pobiegł Paweł Dziki. Wychowanek LUKS Boguszyce i trenera Krzysztofa Czecha, obecnie trenujący w rawskim klubie pod opieką Jarosława Wasiaka, w swojej serii eliminacyjnej zajął 2 miejsce i ostatecznie został sklasyfikowany na 8 miejscu z wynikiem 1.59.46.

Do tego, by zwyciężyć w serii i awansować do ścisłego finału zabrakło kilku setnych sekundy i trochę zdecydowania przy wejściu w ostatni łuk, gdzie Paweł zaatakował prowadzącego rywala, ale nie dokończył ataku, licząc na ostatnią prostą. Drugi z naszych reprezentantów Łukasz Florek, który po 3-tygodniowej przerwie spowodowanej kontuzją, nie mógł liczyć na dobry występ, objął prowadzenie w swoim biegu i długo udawało mu się je utrzymywać. Dopiero na 700 m przed metą rywale przyśpieszyli. Długi rozbrat z treningami dał o sobie znać i Łukasz zajął ostatecznie w swojej serii 4 miejsce, a w całych mistrzostwach 19 z rezultatem 2.02.96. Trochę szkoda, bo przy formie jaką Łukasz prezentował przed kontuzją można było liczyć na miejsce w ścisłym finale i realną walkę o medale, która rozegrała się na poziomie możliwości Łukasza – relacjonuje trener Wasiak.

W Mistrzostwach Polski startował jeszcze junior młodszy, Szymon Stefaniak, który ustanowił rekord życiowy na 300 m z wynikiem 38.15, poprawionym o blisko sekundę i zajął 17 lokatę w całych zawodach.
W dotychczasowych występach zawodników MLUKS „RAWA” w HMPJiJM najlepiej spisywała się Justyna Wiązek, która w latach 2010-2011, 2-krotnie zdobywała złote medale na 2000 m.