Montowali tabliczki informujące o patronach rawskich rond i przypadkiem „przechrzcili” jedno z nich. Nasi Internauci wykazali się wyjątkową spostrzegawczością…

erawaMiasto
komentarzy

W minionym tygodniu na rondach w Rawie Mazowieckiej pojawiły się nowe tabliczki. Miały one informować o nazwach nadanych przez Radę Miasta w lutym tego roku (czytaj tutaj). Podczas ustawiania zdarzyła się jednak pomyłka, pracownicy urzędu zamienili dwie z nich i „przechrzcili” miejscowe ronda.

Do pomyłki doszło kilka dni temu, gdy dwóch pracowników Urzędu Miasta otrzymało polecenie zamontowania specjalnych tabliczek, na których zapisana została informacja o imionach, jakie nadano rondom. Rondo przy ulicy Katowickiej mylnie nazwali imieniem Henryka Skierkowskiego. Według intencji radnych, to drogowe rozwiązanie miało nosić imię Jana Pawła II.
– Typowa ludzka pomyłka. Wyjechali z uchwałą w ręku i tabliczkami, no i założyli nie tak jak trzeba. (…) Dwóch ludzi pojechało i pomyliła im się Krakowska z Katowicką – tłumaczy sytuację Wojciech Skoczek, wiceburmistrz Rawy Mazowieckiej.

Fakt pewnie pozostałby niezauważony, gdyby nie spostrzegawczość jednego z naszych Internautów, który stwierdził, że nawet internetowa mapa wie lepiej jak nazywa się rondo przy zbiegu ulic Katowickiej z Tomaszowską.
– Nikomu za to głowy nie będziemy urywać. (…) Nic się wielkiego nie stało, to nie ma znaczenia dla niczyjego życiorysu – puentuje wiceburmistrz Skoczek.

Demontaż tabliczek stał się również pretekstem do zmiany ich mocowania, które okazało się zbyt słabe i nie wytrzymało naporu wiatru. Tabliczki, tym razem solidnie i poprawnie zamocowane, mają pojawić się pod koniec tygodnia. My korzystając z okazji przypominamy o naszym kontaktowym adresie mailowym – [email protected], który cały czas pozostaje do Waszej dyspozycji.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz