MUKS Jedynka organizatorem Ogólnopolskiego Turnieju Mini Piłki Siatkowej. Gospodarze pokazali się z dobrej strony…

MUKS Jedynka zorganizował turniej RAWA CUP 2014 w mini piłkę siatkową dla chłopców. W zawodach organizowanych na Hali „Tatar” zaprezentowało się w kategorii dwójek 16, a w kategorii trójek 13 zespołów z całej Polski.

Listopadowe zawody (15.11) zorganizowane przez rawski klub spotkały się z dużym zainteresowaniem drużyn siatkowych z całej Polski. W kategorii dwójek wystartowało 16 zespołów, w tym trzy z klubu MUKS Jedynka. Drużyny podczas rozgrywek rywalizowały o Puchar Prezesa Rawskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Po całodniowej, zaciętej rywalizacji zwycięzcami turnieju zostali zawodnicy z Metra II Warszawa, którzy mimo młodego wieku (2004r.) pokazali już spore umiejętności siatkarskie.

Rawskie drużyny, grające pod okiem trenerki Renaty Milczarek-Madej, na tle czołowych zespołów z Polski zaprezentowały się bardzo dobrze. Pierwszy z nich zajął VI miejsce, a pozostałe dwa uplasowały się na miejscach poza pierwszą ósemką. Jest to dobry wynik biorąc pod uwagę utrudnione zadanie lokalnych siatkarzy. Przyszło im bowiem rywalizować z kolegami starszymi o rok.

Końcowa klasyfikacja:

1. METRO II WARSZAWA
  2. METRO I WARSZAWA
  3. SASKA VOLLEY I WARSZAWA

Natomiast w kategorii trójek wystartowało 13 drużyn, w tym jedna z klubu gospodarzy. Tym razem zespoły walczyły o puchar Prezesa Firmy „QUICK-MIX”. Do Rawy przyjechały bardzo mocne drużyny, wśród których znalazła się m.in. „Lechia” Tomaszów Maz. – zwycięzca Ogólnopolskiego Turnieju Mini Piłki Siatkowej „Kinder + Sport 2014”, Szkoła Podstawowa nr 11 w Kędzierzynie-Koźlu i „Wifama” Łódź, odpowiednio druga i czwarta drużyna wspomnianych mistrzostw. Po emocjonujących, stojących na wysokim poziomie meczach eliminacyjnych i finałowych, zwycięzcą turnieju została drużyna SP 11 z Kędzierzyna-Koźla, pokonując w finale Lechię Tomaszów Maz. Zespół z MUKS Jedynka, prowadzony przez trenera Adama Łazowskiego, znalazł się w ścisłym finale, w którym zajął bardzo dobre, VI miejsce.