Muzeum Ziemi Rawskiej nieczynne do odwołania. W placówce rozpoczyna się długo oczekiwany remont

erawaKultura
komentarzy

Rawskie muzeum zawiesiło działalność wystawienniczą. Główna siedziba placówki, czyli willa przy ulicy Łowickiej, została zamknięta na czas remontu. Ten, zgodnie z zapisanym w przetargu terminem, ma się zakończyć w październiku bieżącego roku.

Najbliższy czas dla Muzeum Ziemi Rawskiej ma rzeczywiście być przełomowy. Najpierw remont siedziby głównej wart blisko 751 tys zł, a później, w trakcie planowanej rewitalizacji miasta, adaptacja jatek miejskich przy ulicy Mickiewicza.

Realizacja pierwszej z tych inwestycji rozpocznie się już w przyszłym tygodniu. Długo oczekiwany remont ma pozwolić na wykonanie kompleksowych prac konserwatorskich, restauratorskich, a także na dostosowanie obiektu dla osób niepełnosprawnych. Zamknięcie głównej siedziby wiąże się jednak z brakiem wystaw, zarówno tych stałych, jak i czasowych.
 – Zawieszamy działalność wystawienniczą, ale skupiamy się na innych formach działalności. Już niebawem, bo 20 maja odbędzie się Noc Muzeów, kiedy to w godzinach nocnych będzie można zwiedzać Zamek Książąt Mazowieckich. Później szykujemy się do Jarmarku Rawskiego zaplanowanego w trakcie Dni Rawy – mówi zarządca muzeum Marcin Broniarczyk.

Obecnie w muzeum wciąż trwają prace związane ze zmagazynowaniem eksponatów w innych obiektach miejskich. Na czas zamknięcia willi przy ulicy Łowickiej, tymczasową siedzibą MZR staje się Biblioteka przy Placu Piłsudskiego 10. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz