Muzyczne prezenty na Dzień Kobiet. „Wielka Gala Trzech Tenorów” w Rawie i Don Vasyl w Białej Rawskiej…

erawaKultura
komentarzy

Tradycją stały się już koncerty organizowane w marcu z okazji Dnia Kobiet. W tym roku na scenie Miejskiego Domu Kultury w Rawie, 8. marca wystąpią artyści estradowi z widowiskiem „Wielka Gala Trzech Tenorów”. Natomiast dzień wcześniej, w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Białej Rawskiej dla wszystkich pań zagra Don Vasyl. Szczegóły obu wydarzeń w naszym wpisie.

W poprzednich latach w domu kultury przy Krakowskiej dla rawianek śpiewali Andrzej Rybiński, Halina Frąckowiak, Irena Jarocka, Wojciech Gąssowski, Zbigniew Wodecki, czy popularna grupa VOX.

Tym razem muzycznym prezentem ma być występ grupy artystów estradowych: Mariusza Ruty, Mirosława Niewiadomskiego oraz Romualda oraz Anny Spychalskich. Program koncertu przewiduje popisowe arie operetkowe, tematy z gatunku muzyki filmowej i rozrywkowej. Największe uznanie i żywiołowe reakcje widowni wywołują utwory wykonywane przez trzech tenorów, wchodzące w skład tzw. zbiorówek tenorowych. Są to m. in. „Brunetki, blondynki” z repertuaru Jana Kiepury, „Wielka sława to żart”, a także ponadczasowe hity neapolitańskie – „Wróć do Sorrento”, „Funiculi funicula”, „O surdato 'nnamurato”, czy „O sole mio”.

Bilety na tego typu koncerty zawsze szybko znikają z kasy domu kultury. Tym bardziej, że ich cena to zaledwie 10 zł. W tym roku muzyczne wydarzenie zaplanowane zostało na 8. marca, na godzinę 16:00 i 19:00. Sprzedaż biletów ruszy w najbliższą sobotę (21.02) o godzinie 9:00.

Muzyczny prezent trafi również do mieszkańców Białej Rawskiej. Tam dla publiczności Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury wystąpi Don Vasyl, gwiazda muzyki cygańskiej. Koncert zaplanowano na 7. marca, na godzinę 17:00. Wejście na muzyczne wydarzenie jest bezpłatne.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz