Muzyczny czas w Rawie Mazowieckiej. Przed nami „Raz na ludowo” oraz „Rawa Gra Rap”…

erawaKultura
komentarzy

Tradycyjnie w drugiej połowie sierpnia zapraszamy do Rawy Mazowieckiej na dwie muzyczne imprezy: „Raz na ludowo” i „Rawa Gra Rap”, które od lat cieszą się dużą popularnością. Różnorodność brzmienia z pewnością pozwoli wybrać coś dla siebie. 

Jak zawsze w ostatnie tygodnie wakacyjnej laby zapraszamy przed letnią scenę przy Hali Tatar w Rawie Mazowieckiej. Właśnie tam będziemy się bawić podczas dwóch doskonale już znanych, muzycznych wydarzeń.

Rozpoczynamy barwną imprezą „Raz na ludowo”, która startuje już w najbliższą niedzielę (20.08) o godzinie 16:00 nad Zalewem Tatar. Tegoroczna odsłona będzie należeć do wyjątkowych, a jej podtytuł – „Weselna Reymontówka”,  zdradza wszystko.
– Z uwagi na to, iż w województwie łódzkim obchodzimy rok Władysława Stanisława Reymonta postanowiliśmy przyłączyć się i całą imprezę ukierunkowaliśmy pod wesele. Stąd też podczas wydarzenia nie zabraknie konkursów na przyśpiewki i pieśni weselne z udziałem okolicznych zespołów ludowych, czy też rywalizacji w kategorii tańca ludowego, którego będziemy mogli się nauczyć wszyscy – mówi dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Rawie Mazowieckiej Grzegorz Klimczak. 

Tej niedzieli nie zabraknie też potańcówki na dechach przy dźwiękach muzyki granej przez zaprzyjaźniony zespół Sierzchowiacy, a także licznych warsztatów: gliniarskich, wikliniarskich, wycinankarskich i tanecznych. 

Całe wydarzenie zakończy koncert Amatorskiego Zespołu Regionalnego im. Wł. St. Reymonta z Lipiec Reymontowskich. Zaprezentuje on program pt. „Wesele Boryny”.

Kolejnym, a zarazem zamykającym cykl letnich wydarzeń przedsięwzięciem będzie dziewiąta już odsłona „Rawa Gra Rap”, która zaplanowana została na ostatnią sobotę sierpnia (26.08). Jednak ta edycja to nie tylko koncerty.

Już o godzinie 15:00 rozpoczną się zapisy na konkurencje sportowe współorganizowane przez Młodzieżową Radę Miasta Rawa Mazowiecka. Specjalnie na to popołudnie przygotowano między innymi: Streetball, czy Frisbee Ultimate. Swój udział w wydarzeniu zadeklarowało też stowarzyszenie „Topory”, wraz z nimi pojawi się wiele gier. 

Jednak „Rawa Gra Rap” to przede wszystkim hip-hop, a tego w tym roku z pewnością nie zabraknie. O godzinie 17:00 rozpocznie się bitwa na słowa, a więc freestyle, w którym będzie mógł sprawdzić się każdy. Umiejętności improwizujących oceni jury w składzie: BiałyToczekRyba. Później sceną zawładną doskonale znani w Rawie: GanjaziNLWKSughar & Wawson. Po porządnej rozgrzewce, około godziny 20:30 na deskach stanie Kuban, a tuż po nim ekipa JWP/BC. 

 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz