Na co wydacie 50 tysięcy złotych? Pozostało już tylko kilka dni na składanie wniosków

erawaPowiat
komentarzy

Pierwszy budżet obywatelski w powiecie rawskim to okazja do zrealizowania pomysłów jego mieszkańców. Nabór wniosków potrwa tylko do poniedziałku (12.08).

50 tysięcy złotych, tyle zostanie wydane na pomysły mieszkańców powiatu rawskiego w ramach budżetu obywatelskiego. Koszt jednego zgłoszonego zadania musi być większy niż 5 tys. zł oraz nie może przekroczyć 10.

Termin składania wniosków rozpoczął się 29 lipca i potrwa tylko do najbliższego poniedziałku. Od 13 do 26 sierpnia przez zespół opiniujący zweryfikuje zgłoszone propozycje. Zadania, które nie zostaną dopuszczone do kolejnego etapu będą miały możliwość odwołania do 4 września. 

Kolejnym punktem w harmonogramie realizacji budżetu obywatelskiego jest głosowanie wśród mieszkańców powiatu. To potrwa od 12 września do 12 października. Następnie na stronie internetowej starostwa oraz w Biuletynie Informacji Publicznej powiatu zostanie opublikowana informacja o wynikach głosowania.

Realizacja wybranych projektów nastąpi w IV kwartale 2019 roku. 

Przy złożeniu wniosku należy pamiętać, aby proponowane zadanie było zrealizowane na obszarze powiatu rawskiego w bieżącym roku kalendarzowym.

Więcej informacji na ten temat znajdziecie na oficjalnej stronie starostwa powiatowego. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz