Na ludową nutę w strugach deszczu. Nad Zalewem Tatar odbyła się kolejna odsłona imprezy sięgającej do tradycji regionu…

erawaKultura
komentarzy

Można by przypuszczać, że deszczowa pogoda zniechęci mieszkańców Rawy Mazowieckiej do wzięcia udziału w cyklicznej imprezie „Raz na ludowo”, która w minioną niedzielę (21.08) odbyła się nad Zalewem Tatar. Jednak wyposażona w płaszcze i parasole widownia chętnie przyłączyła się do zabawy.

Podczas wakacji w Rawie Mazowieckiej nie mogło zabraknąć folkloru, który, mimo deszczu, przyciągnął w okolice rawskiego zalewu dość liczną widownię. W niedzielne popołudnie rozrywkę dla siebie mogli tam znaleźć wszyscy rawianie, niezależnie od wieku. Dla tych, którym ludowa muzyka nie wystarczyła do zabawy, wzięli udział w warsztatach tkackich, garncarskich i stolarskich. Wyjątkowo chętnie swoich sił przy warsztatowych stolikach próbowali starsi uczestnicy imprezy. Na amatorów ciekawych smaków czekały natomiast przysmaki przygotowane przez Wioskę Dębową.

Na tegorocznej ludowej scenie wystąpiły zespoły: Linkowiacy, Pod Różą, Wilkowianie, Wspomnienie i Podchlebnicki. Finałowy koncert „Piosenki warszawskiej ulicy” dała Łódzka Grupa Kreatywna.

Previous Image
Next Image

info heading

info contentPełna relacja fotograficzna z imprezy do zobaczenia na naszym kanale facebookowym. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz