Na rowerze po radość i zdrowie. Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów z rowerowym maratonem po raz kolejny gościło w Rawie Mazowieckiej…

erawaSport
komentarzy

Sportowy weekend w Rawie Mazowieckiej miał różne oblicza. Sobota (25.05) ewidentnie należała do miłośników jednośladów, którzy wystartowali w cyklu organizowanym przez Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów. Wydarzenie to jest doskonałą okazją do tego, by promować nie tylko aktywne spędzanie czasu na rowerze, ale również samą Rawę Mazowiecką.

Miasto i okolicę z perspektywy rowerowego siodełka poznało kilkuset kolarzy. Na cykl organizowany przez ŻTC stale bowiem przyjeżdżają zawodnicy z terenu całego kraju. W ramach zaplanowanych mistrzostw gromadzone są punkty, które pozwalają piąć się w klasyfikacji generalnej. To bardziej profesjonalna strona zawodów. Oprócz niej Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów stawia również na oddzielną kategorię rozgrywek, skierowaną do mieszkańców miast, które są gospodarzami następnych rund kolarskich zmagań.
– Chodzi o to, żeby wypromować to kolarstwo w mniejszych miejscowościach. Idea jest taka, by tam gdzie robimy zawody organizować również lokalne mistrzostwa. Rower stał się bardzo popularny. Zaczęło się od tego, że kultowy „góral” był idealnym prezentem na komunię. Dziś ten trend się cały czas rozwija, jest coraz więcej specjalnych ścieżek i całej rowerowej infrastruktury. To cieszy, bo rower to przede wszystkim zdrowie – podkreślał w trakcie zawodów Wiesław Drygała, honorowy sędzia wyścigu.

Podczas wyścigu kolarze do pokonania mieli specjalnie opracowaną trasę, której jedna pętla wynosiła blisko 14 kilometrów. Kolarski szlak prowadził od zalewu Tatar, ulicą Słowackiego oraz 1 Maja poza granice miasta. Następnie cykliści przejeżdżali przez miejscowości Boguszyce, Zarzecze, Dziurdzioły oraz Chrusty, wracając nad rawski zalew. Tę trasę warto sprawdzić także w codziennych, amatorskich wyprawach (szczegółowa mapa trasy dostępna tutaj).

Previous Image
Next Image

info heading

info content


Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz