Na wiosnę ruszą drogowe inwestycje w okolicy osiedla Zamkowa Wola. Rawa Mazowiecka skutecznie odwołała się od decyzji Urzędu Wojewódzkiego…

erawaMiasto
komentarzy

Rawa Mazowiecka wywalczyła środki na przebudowę lokalnych dróg. Mimo wstępnego, niekorzystnego rozwiązania dotacyjnego konkursu, odwołanie przyniosło pozytywny skutek. Z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych miasto otrzyma ponad 1,5 miliona złotych. To połowa kwoty o jaką początkowo wnioskował rawski ratusz. Cała inwestycja związana z przebudową dróg w okolicy osiedla Zamkowa Wola warta jest około 8 milionów.

ranking

fot. Rawa Mazowiecka znalazła się tuż „nad kreską”.

W składanym wniosku miasto deklarowało chęć pozyskania 3 milionów złotych dofinansowania, niestety mimo odwołania, wniosek ten znalazł się na ostatnim rankingowym miejscu, a co za tym idzie, Rawa nie otrzyma pełnej wnioskowanej kwoty. Na realizację inwestycji drogowej wokół osiedla Zamkowa Wola przyznano ponad 1 milion 583 tysiące złotych.
– Mimo że nie jest to pełna oczekiwana przez nas kwota, przygotowujemy się do przetargu, który ogłosimy w styczniu, a od wiosny będziemy realizować całe to przedsięwzięcie – mówi Paweł Piątkiewicz, naczelnik wydziału Rozwoju Gospodarczego Promocji i Integracji Europejskiej rawskiego Urzędu Miasta.

Urząd ma nadzieję, że po przetargach kwota dofinansowania zwiększy się, ponieważ zapisane we wnioskach kwoty są podane na podstawie kosztorysów inwestorskich, które ulegają zmianie po ostatecznym podpisaniu umowy z wykonawcami.
– Z doświadczenia wiadomo, że kwoty ofertowe są niższe od tych inwestorskich. Przy tym założeniu spodziewamy się, że ta nasza dotacja przy takim mechanizmie zwiększy się o kwotę około miliona złotych – dodaje naczelnik Piątkiewicz.

Rozpoczęcie prac przewidziane jest na kwiecień przyszłego roku. W planach inwestycji jest budowa ronda u zbiegu ulic Mszczonowskiej i Białej, przebudowa dróg i w ten sposób usprawnienie wyjazdu z osiedla Zamkowa Wola oraz budowa alternatywnego wyjazdu z osiedla, którym będzie ulica Batorego. W ramach tego projektu przewidywana jest również przebudowa ulicy Mszczonowskiej, na odcinku do torów.

W związku z drogowym przedsięwzięciem z pewnością będzie sporo utrudnień. Szczegóły powinny być znane w na początku przyszłego roku, gdy ogłaszany będzie przetarg na wykonanie inwestycji.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz