Nadeszły upragnione wakacje. Dla tych, którzy zostają w mieście skrót wydarzeń zaplanowanych w Rawie podczas letnich miesięcy…

erawaKultura
komentarzy

Chyba wszyscy nie mogli doczekać się lata i czasu wolnego. Co jednak z nim zrobić, jeżeli choć przez część wakacji zostajemy w Rawie? Urząd Miasta Rawa Mazowiecka oraz Miejski Dom Kultury podpowiadają w jaki sposób spędzić wolny czas. Niezależnie czy wolimy rozrywkę kulturalną, czy sportowo-rekreacyjną, powinniśmy znaleźć coś dla siebie w szerokim wachlarzu imprez.

Od weekendu rozpoczynamy Letnią Ofensywę Kulturalną, w ramach której młodzież, ale i dorośli, będą mogli bawić się w rytmach: disco, Drum&Bass, reggae, hip-hop i in. Rozpoczynamy koncertem Summer Urban Vibe 28 czerwca. LOK zakończy VI Rawski Przegląd Hip-hopowy 30 sierpnia. Występy lokalnych zespołów, dyskoteki i pozostałe koncerty w ramach LOK będą odbywały się na scenie OSiR Tatar.

Wyjątkiem jest finałowa akcja Milki, która 6 lipca odbędzie się na terenie Zamku Książąt Mazowieckich z gwiazdą Marylą Rodowicz. Na tej imprezie nie może nikogo zabraknąć, bo Rawa Mazowiecka będzie walczyć o tytuł najmilszego miasta w Polsce.

Miejski Dom Kultury na letnie miesiące przygotował cykl warsztatów teatralnych, wokalnych i plastycznych, teatrzyki plenerowe dla dzieci oraz wieczorki filmowe. Szczegółowe informacje dotyczące warsztatów i imprez kulturalnych można znaleźć na stronie internetowej www.mdkrawa.pl w zakładce aktualności.

Sympatyków rekreacji i imprez sportowych zapraszamy do uczestnictwa bądź kibicowania zawodnikom podczas Maratonu Pływackiego (19.07), Mistrzostw Polski Weteranów w Triathlonie (2-3.08) czy w 14. Rodzinnym Rajdzie Rowerowym (31.08). Warto przypomnieć, że podobnie jak w roku poprzednim, przez całe wakacje, uczniowie miejskich szkół mogą również za darmo korzystać z krytej pływalni Aquarium.

O wszystkich imprezach będziemy na bieżąco przypominać, tak aby nie umknęło Wam żadne ważne wydarzenie. Prosimy również o monitorowanie stron miasta www.rawamazowiecka.pl i www.mdkrawa.pl, gdzie na bieżąco będzie można znaleźć informacje o ciekawych wydarzeniach w Rawie Mazowieckiej.

*Materiał powstał przy współpracy z Urzędem Miasta w Rawie Mazowieckiej.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz