Nagroda przekazana, miasto zaistniało na Onecie. Przedstawiciele organizatora Turnieju miast odwiedzili dziś Rawę Mazowiecką…

erawaMiasto
komentarzy

Promocyjny bon o wartości 100 tysięcy złotych oraz specjalna statuetka trafiły dziś do rąk burmistrza Rawy Mazowieckiej, Eugeniusza Góraja. Mowa oczywiście o podsumowaniu Turnieju miast organizowanego przez serwis Zumi.pl. Teraz przed osobami decydującymi o kierunku promocji miasta nie lada wyzwanie. W pół roku miasto ma wygraną wydać na promocję w serwisach Zumi.pl oraz Onet.pl.

fot. Rawa Mazowiecka już dziś zaistniała na głównej stronie Onet.pl

fot. Rawa Mazowiecka już dziś zaistniała na głównej stronie Onet.pl

Jak może wyglądać promocja Rawy w ogólnopolskim serwisie informacyjnym? O tym można było się przekonać już dziś. Od samego rana na głównej stornie serwisu Onet.pl widniał artykuł informujący o atutach naszego miasta. Blisko 300 interakcji za pośrednictwem serwisu Facebook.com oraz kilkadziesiąt udostępnień, to tylko część statystyk tego wpisu (do zobaczenia tutaj).
W portalu nie zabrakło również relacji z wręczenia nagród, która miała dziś miejsce w konferencyjnej sali krytej pływalni. Rawa Mazowiecka pojawiła się w dziale z lokalnymi informacjami wiadomości.onet.pl (kliknij tutaj). Spostrzegawczy zauważyli co prawda, iż według Onetu, bliżej nam do Warszawy, niż Łodzi (kategoria informacji), jednak fakt zaistnienia w ogólnopolskim serwisie jest niezaprzeczalny.

Pytanie tylko, czy właśnie w ten sposób miasto ma wykorzystać kwotę przeznaczoną na swoją promocję? Na głównej stornie portalu, w gąszczu codziennych informacji i ciekawostek, nie trudno „zginąć”. Prosty tekst o atrakcjach Rawy może nie do końca trafić do ogólnopolskich Internautów. Miasto powinno więc pomyśleć nad porządnym copyrightem i przede wszystkim, skorzystać z rozwiązań wypracowanych kilka lat temu w promocyjnej koncepcji, jednocześnie dopasowując przekaz do profilu witryny.

Jedno jest pewne, zapału nie brakuje. Swoją pomoc oferuje oczywiście sam serwis Zumi.pl, co ma szansę zaowocować budującą współpracą. Burmistrz Eugeniusz Góraj również nie próżnuje, już dziś starał się, mniej lub bardziej skutecznie, żonglować marketingowymi koncepcjami. Wśród nich pojawił się chociażby temat rawskich zawodów triathlonowych i dużego patronatu, jakim Onet mógłby objąć to wydarzenie.

W przypadku pieniędzy wygranych w plebiscycie, swój głos mają mieć również mieszkańcy Rawy Mazowieckiej. Zachęcamy więc do pisania komentarzy, a w nich propozycji, które później można będzie zebrać np. w jedną elektroniczną ankietę. Do dyspozycji jest również nasz mail [email protected].

Previous Image
Next Image

info heading

info content


Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz