Nagrywa rap, by nie tracić artystycznej formy. Na erawa.pl o ostatnich muzycznych projektach Sughara…

erawaKultura
fot. A.Kraćkowska
komentarzy

Po wyjątkowo dobrze przyjętym albumie „Teoria z pysku”, nie próżnuje i wypuszcza kolejne utwory. Mowa o Sugharze, raperze, beatboxerze pochodzącym z Rawy Mazowieckiej. Choć dziś więcej czasu spędza w stolicy, w utworach nie brakuje inspiracji z czasów dorastania w naszym mieście. Niedawno w obieg wrzucony został kolejny muzyczny projekt – minialbum pt. „Kapitan Planeta MIXTAPE”.

„Kapitan planeta” to typowe EP (Extended Play), czyli minialbum. Według wytycznych to muzyczny twór, który ze względu na swoją długość umiejscowiony jest pomiędzy singlem a albumem długogrającym. W praktyce, nowy projektu Sughara to 5 utworów nagranych na bitach znanych producentów. Forma mixtape’u pozwala na wykorzystanie podkładów światowej klasy muzyków.

Jak mówi Alan Sughar Coker, projekt powstał po to, by nie marnować czasu i cały czas podtrzymywać artystyczną formę. Początkowo zbiór utworów miał nosić tytuł „Żywioły”, później poprzez skojarzenie z superbohaterem z dzieciństwa, w pole tytułu wpadł „Kapitan Planeta” – streszcza raper.

Płyta muzycznie to parę eksperymentów technicznych, związanych między innymi z przyśpieszeniami. Lirycznie, to jak zwykle u Sughara kilka perspektyw spojrzenia na otaczającą nas rzeczywistość. „Ogień” jako potencjał i siła rażenia. „Ziemia” jako planeta i prawa nią rządzące. „Serce” to trochę hate, trochę love song. „Powietrze” to numer o dążeniu do niewiadomego celu – streszcza Sughar, odnosząc się do kolejnych utworów zamieszczonych na epce.

Artysta zdradza także swoje plany. Jak mówi, prace nad długogrającym albumem już się rozpoczęły, choć na razie sporo energii pochłania dogrywanie featuringów (od red. gościnnych zwrotek u innych artystów). Dlatego nowy album od Sughara prawdopodobnie usłyszymy dopiero jesienią 2013 roku.

EP „Kapitan Planeta MIXTAPE” pobrać można pod tym linkiem.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz