Najnowocześniejsza szkoła w Rawie. W szkolnym kompleksie na osiedlu Zamkowa Wola trwają prace, które mają zmienić oblicze placówki…

erawaMiasto
komentarzy

Budynek, w którym funkcjonuje Gimnazjum Nr 2 oraz Szkoła Podstawowa Nr 4 jest właśnie w trakcie kompleksowej termomodernizacji. W te wakacje na terenie placówki powstanie jeszcze lekkoatletyczna bieżnia, a także „Biblioteka naszych marzeń”, będąca najnowocześniejszą w Rawie.

Prace budowlane szkoły trwają już od około miesiąca. Budynek został poddany kompleksowej termomodernizacji. W ubiegłym roku wymieniono zewnętrzną stolarkę okienną i drzwiową, a także ocieplono fundamenty szkoły.
– W chwili obecnej wykonywane jest docieplenie ścian i stropów. Później, w okresie wakacji będzie przebudowywane wejście główne do budynku, usprawniające jej funkcjonowanie – mówi Paweł Piątkiewicz, naczelnik Wydziału Rozwoju Gospodarczego, Promocji i Integracji Europejskiej.
Jednak wszystkie prace muszą zakończyć się w sierpniu, tak, aby we wrześniu placówka mogła swobodnie funkcjonować.

Previous Image
Next Image

info heading

info content


Termomodernizacja budynku, mimo że jest najbardziej zauważalną inwestycją, to nie jedyną do wykonania w tym roku. W czerwcu na teren placówki wejdzie wykonawca, który wygrał przetarg i ma pobudować bieżnię lekkoatletyczną.

Również wewnątrz budynku trwają prace mające podnieść stan szkolnego kompleksu. Jak już wspominaliśmy w jednym z naszych materiałów, na terenie placówki powstanie długo oczekiwana przez uczniów i nauczycieli, „Biblioteka naszych marzeń”. Ma to być nowoczesna pracownia, ale nie pozbawiona tradycyjnych książek.
– Mieliśmy już pierwszą dostawę książek i podręczników. Do tego dojdą audio-booki, mapy, plansze, tablice interaktywne i filmy – dodaje naczelnik Piątkiewicz.

Szkołę oprócz kolejnych dostaw sprzętu czeka jeszcze remont i przystosowanie pomieszczeń, w których znajdzie się doskonale wyposażona pracownia.

 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz