Najnowsze wieści zza tenisowych stołów. W Rawie Mazowieckiej znów zrobiło się gorąco

erawaSport
fot. MLUKS "Dwójka"
komentarzy

Miniona sobota (26.10) okazała się być iście sportowa. W mieście odbył się Międzypowiatowy Turniej Kwalifikacyjny oraz V kolejka I Ligi Kobiet. 

Pierwszym wydarzeniem w hali sportowej OSiR był II Międzypowiatowy Turniej Kwalifikacyjny młodziczek/ów, kadetek/ów, juniorek/ów w tenisie stołowym. Ekipę z Rawy w tym turnieju zaprezentowali: Wiktoria Kocik, Julia Bartoszek, Patryk Gierach, Igor Gierach, Adam Kwapiś, Stanisław Krokowicz, Szymon Puchalski oraz Brajan Błaszczyk.

Zmagania przeprowadzono systemem pucharowym.
Czołowe lokaty w tych zawodach zajęli:
Młodziczki: 1. Wiktoria Kocik
Kadetki: 3. Julia Bartoszek
Kadeci: 1. Adam Kwapiś
Juniorzy: 4. Szymon Puchalski

Wszyscy rawscy tenisiści, którzy zajęli czołowe lokaty w poszczególnych kategoriach wiekowych zakwalifikowali się do turnieju wojewódzkiego.

Drugim ze spotkań była V kolejka I Ligi Kobiet (grupa północna). Rywalem naszych rawskich tenisistek stołowych był zespół MAR-BRUK ZRB GOSRiT Luzino, który z kompletem 4 zwycięstw prowadzi w tabeli ligowej.

MLUKS  „Dwójka” do tego starcia przystąpił w składzie: Agata Uchnast, Paulina Stachecka, Katarzyna Gierach oraz Wiktoria Wrzosek. Zawodniczką rezerwową w tym spotkaniu była Eliza Brzęczek.

Początek to spotkanie Agaty Uchnast z zawodniczką ekipy gości ZHALUDOK Nuriya, która dotychczas wystąpiła w 8 spotkaniach meczowych, w których odniosła komplet zwycięstw. Starcie Agaty z rywalką zakończyło się porażką rawskiej zawodniczki 2-3.

Na drugim stole w pierwszej grze zmierzyły się: Katarzyna Gierach z Magdaleną Płotką. Spotkanie to na swoją korzyść w stosunku 3-0 rozstrzygnęła zawodniczka „Dwójki” 3-0 i w całym spotkaniu remis 1-1.

Kolejna gra na pierwszym stole to spotkanie pauliny Stacheckiej z Mają Garbino, która w poprzednim sezonie zaprezentowała klub UKS CHROBRY Międzyzdroje. To starcie również było kolejnym bardzo wyrównanym pojedynkiem, który zakończył się dopiero po 5-setowej batalii. Na szczęście zwycięsko z tego spotkania od stołu odeszła rawska zawodniczka.

Na drugim stole Wiktoria Wrzosek uległa 0-3 Katarzyna Płotce. Po pierwszej serii gier w całym spotkaniu jest kolejny remis 2-2.

Jeżeli chodzi o gry deblowe to na pierwszym stole Agata oraz Wiktoria pokonały w swojej grze deblowej parę Garbino/ZHALUDOK 3-1, zaś na drugim stole porażki w stosunku 0-3 doznała nasza rawska para Paulina z Kasią i po raz kolejny w spotkaniu remis 3-3.

W drugiej serii gier ponownie jako pierwsza do stołu podeszła Agata Uchnast, która tym razem zmierzyła się z Mają Garbino. To spotkanie zwycięsko rozstrzygnęło się na korzyść zawodniczki gości, która wygrała je 3-1. Na drugim stole Katarzyna Gierach uległa w swoim spotkaniu Katarzynie Płotce 1-3. Zespół gości po raz pierwszy wyszedł na prowadzenie w całym spotkaniu 5-3. Na pierwszym stole w drugiej grze porażki doznała Paulina Stachecka w stosunku 1-3, zaś na drugim stole Wiktoria pokonała zawodniczkę gości 3-1 i całe spotkanie wygrywa w stosunku 6-4 zespół z Luzina.

Dla Rawy punktowały: Wiktoria Wrzosek -1, Paulina Stachecka – 1, Katarzyna Gierach oraz para deblowa Uchnast/Wrzosek – 1.

Kolejne spotkanie ligowe pań zaplanowane jest już na 9 listopada 2019 r. Tym razem drużyna kobiet rozegra spotkanie wyjazdowe w Luboniu.

Previous Image
Next Image

info heading

info content


Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz